Anonymous likwiduje mi posty jako admin.

Pomoc w przypadku kłopotów z modyfikacjami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy modyfikacji, której dotyczy problem. Dla modyfikacji phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
Jozef12345
Posty: 1
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 17:27

Anonymous likwiduje mi posty jako admin.

Post autor: Jozef12345 » 17 stycznia 2015, 17:32

Na moim forum w PM pojawia się Anonymous i likwiduje mi posty jako admin.
Mam jeszcze jedno forum , też na phpbb i tu nie było nigdy w PM Anonymous.
Na tym pierwszym forum był kiedyś zarejstrowany user o takim niku ale poprosił o usunięci, co też zrobiłem.
Nie wiem, może się mylę, ale to coś lub ten ktoś "włazi" jak loguję się jako admin.

Kafetermistrz
Posty: 6
Rejestracja: 28 marca 2015, 14:22

Re: Anonymous likwiduje mi posty jako admin.

Post autor: Kafetermistrz » 28 marca 2015, 15:03

Zainstaluj sobie wtyczkę IP-Search, to nie będziesz musiał gdybać i będziesz wiedział kto ci się szwęda.
Po drugie, ZMIEŃ bezwzględnie swoje hasło admina, oraz hasło do bazy danych (po zmianie musisz edytować plik config.php i w nim również zmienić hasło na nowe, bo inaczej strona nie połączy się z bazą).

A najlepiej wklej sobie tam skrypt w php, który uniemożliwi wejście do panelu użytkownikowi o nicku innym niż ten, na który zezwolisz i zakończy skrypt przed wczytaniem panelu, wtedy nikt oprócz ciebie i grupy uprzywilejowanych których nicki zapiszesz w skrypcie nie będzie miał JAK tam wejść.

Zastanów się też - bo bb3 raczej na takie zabawy nie pozwala każdemu kto przeczytał pierwszy lepszy kurs - komu dałeś dostęp do kodu strony. Niewykluczone że twój webmaster zostawił sobie furtkę do takich odwiedziń, czy to samodzielnych czy automatycznych i się nieźle bawi. A kod to kod. Co w nim wpiszesz, to wykona.

Jednak jak znam życie, najpewniej popierniczyłeś uprawnienia grup na forach. Prześledź je dla grupy gości, jedno po drugim dla każdego forum oddzielnie i sprawdź, czy nigdzie nie kliknęło ci się "zezwól na usunięcie postu".
Inna rzecz, że najczęstszym błędem nowicjusza jest ustawianie hasła różniącego się jedynie wielkością liter od nazwy serwera, użytkownika, domeny. Przeglądaj uprawnienia w widoku rozszerzonym a nie po nazwach zestawów uprawnień bo i tam może siedzieć jakiś błąd.

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”