Problem ze stylem z Red Blinking PM

Pomoc w przypadku kłopotów z modyfikacjami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy modyfikacji, której dotyczy problem. Dla modyfikacji phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Problem ze stylem z Red Blinking PM

Post autor: SzymkensNL » 13 listopada 2014, 20:04

Witam mam problem w moim stylu DarkFX nie ma tych linijek. Co mam zrobić i gdzie dodać aby mod działał dobrze.

Brak tych.

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF S_DISPLAY_PM --> (<a href="{U_PRIVATEMSGS}">{PRIVATE_MESSAGE_INFO}</a>)<!-- ENDIF -->

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF S_DISPLAY_SEARCH --> &bull;

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Problem ze stylem z Red Blinking PM

Post autor: Aviator » 13 listopada 2014, 20:15

Zamiesc ten plik w których ich nie ma.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Problem ze stylem z Red Blinking PM

Post autor: SzymkensNL » 13 listopada 2014, 20:37

Tam idzie jeszcze jedna linijka przed <head/> ale to akurat pasuje tamtych dwóch nie ma
Załączniki
overall_header.rar
(2.59 KiB) Pobrany 339 razy

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Problem ze stylem z Red Blinking PM

Post autor: SzymkensNL » 13 listopada 2014, 20:40

Kod: Zaznacz cały

</head>
Dodać przed:

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF (S_RBPM_ENABLE or S_RBPM_INSC_ENABLE) and S_USER_NEW_PRIVMSG -->
<script type="text/javascript" src="{T_SUPER_TEMPLATE_PATH}/jquery-1.7.2.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="{T_SUPER_TEMPLATE_PATH}/jquery-blink.js"></script>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
// <![CDATA[
$(document).ready(function(){
        $('.blink').blink();
});
// ]]>
</script><!-- ENDIF -->

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF S_DISPLAY_PM --> (<a href="{U_PRIVATEMSGS}">{PRIVATE_MESSAGE_INFO}</a>)<!-- ENDIF -->
Zamienić na

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF S_DISPLAY_PM --> &bull;
	<!-- IF S_RBPM_ENABLE and S_RBPM_INSC_ENABLE and S_USER_NEW_PRIVMSG and S_RBPM_ENABLE_BACKGROUND -->
	<span style="background:rgba({S_RBPM_BACKGROUND_R},{S_RBPM_BACKGROUND_G},{S_RBPM_BACKGROUND_B},{S_RBPM_BACKGROUND_TRANSP}); padding: 3px 0px 3px 7px; border: {S_RBPM_BORDER_WIDTH} {S_RBPM_BORDER_STYLE} {S_RBPM_BORDER_COLOUR}; border-right: 0px; -webkit-border-radius: {S_RBPM_BORDER_RADIUS}; -khtml-border-radius: {S_RBPM_BORDER_RADIUS}; -moz-border-radius: {S_RBPM_BORDER_RADIUS}; border-radius: {S_RBPM_BORDER_RADIUS}; -webkit-border-radius-topright: 0px; -khtml-border-radius-topright: 0px; -moz-border-radius-topright: 0px; border-radius-topright: 0px; -webkit-border-radius-bottomright: 0px; -khtml-border-radius-bottomright: 0px; -moz-border-radius-bottomright: 0px; border-radius-bottomright: 0px;">
	<!-- ELSE -->
	<span style=" background-color: none">
	<!-- ENDIF -->
		<!-- IF S_RBPM_ENABLE and S_USER_NEW_PRIVMSG -->	
		<span class="blink" style="color:{S_RBPM_COLOR}; font:{S_RBPM_ITALIC} {S_RBPM_BOLD} {S_RBPM_SIZE} {S_RBPM_FAMILY}; letter-spacing:{S_RBPM_SPACING}; text-transform:{S_RBPM_TRANSFORM}; text-shadow: {S_RBPM_SHADOWH} {S_RBPM_SHADOWV} {S_RBPM_SHADOW_BLUR} {S_RBPM_SHADOW_COLOUR}; text-decoration:{S_RBPM_DECORATION};">
			{S_USER_NEW_PRIVMSG}
		</span>
		<!-- ELSE -->
		<strong>{S_USER_NEW_PRIVMSG}</strong>
		<!-- ENDIF -->
		<a href="{U_PRIVATEMSGS}">
		<!-- IF S_RBPM_INSC_ENABLE and S_USER_NEW_PRIVMSG -->
		<span class="blink" style="color:{S_RBPM_INSC_COLOR}; font:{S_RBPM_ITALIC} {S_RBPM_VARIANT} {S_RBPM_BOLD} {S_RBPM_SIZE} {S_RBPM_FAMILY}; letter-spacing:{S_RBPM_SPACING}; text-transform:{S_RBPM_TRANSFORM}; text-shadow: {S_RBPM_SHADOWH} {S_RBPM_SHADOWV} {S_RBPM_SHADOW_BLUR} {S_RBPM_INSC_SHADOW_COLOUR}; text-decoration:{S_RBPM_DECORATION};">
			{PRIVATE_MESSAGE_INFO}
		</span>
			<!-- IF S_RBPM_ENABLE_UNREAD and PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD -->
			<span style="color:{S_RBPM_UNREAD_COLOR}">
				<!-- IF S_RBPM_ENABLE_UNREAD_BLINK -->
				<span class="blink">& {PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD}</span>
				<!-- ELSE -->
				& {PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD}
				<!-- ENDIF -->
			</span>
			<!-- ELSE -->
			<!-- ENDIF -->
		<!-- ELSE -->
			{PRIVATE_MESSAGE_INFO}
				<!-- IF S_RBPM_ENABLE_UNREAD and PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD -->
					& {PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD}
				<!-- ELSE -->
				<!-- ENDIF -->
		<!-- ENDIF -->
		</a>
	</span>
<!-- ENDIF -->

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF S_DISPLAY_SEARCH --> &bull;
Zamienić na:

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF S_DISPLAY_SEARCH -->&nbsp;&bull;
Tak trzeba zrobić zgodnie z instalacją w tym pliku. Ale jak mówię nie ma tamtych linijek

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Problem ze stylem z Red Blinking PM

Post autor: Zyleta » 13 listopada 2014, 21:55

Bo to jeszcze trzeba szukać szczegółów, zwłaszcza jak się nie korzysta z tradycyjnego stylu, a innego, gdzie występuje sporo zmian ;)

Jak masz <!-- IF S_DISPLAY_PM --> (<a href="{U_PRIVATEMSGS}">{PRIVATE_MESSAGE_INFO}</a>)<!-- ENDIF --> to nie znajdziesz, ale wystarczy że poszukasz samo {U_PRIVATEMSGS} i już będziesz "w domu" (o ile orientujesz się, co oznacza dana fraza, w tym przypadku prywatne wiadomości). Ogólnie znajdziesz u siebie <li><a href="{U_PRIVATEMSGS}">
<strong>{PRIVATE_MESSAGE_INFO}</strong>
</a></li>
, a podmieniasz tylko <a ...>...</a>

<!-- IF S_DISPLAY_SEARCH --> &bull; to już pozostawię bez komentarza... Możesz poszukać samego <!-- IF S_DISPLAY_SEARCH -->? Powinno starczyć..

Pamiętaj, jak pracujesz na innym niż podstawowy styl, staraj się szukać nie całych fraz, a tylko tych unikalnych, jak najmniej treści, ale unikalnych. Znaczy to mniej więcej tyle, że powinieneś się zorientować, co dana zmiana wprowadza, w jakim miejscu ma się znaleźć i ocenić, jak to będzie wyglądać w Twoim przypadku. Nie twierdzę, że np. przerobienie wyglądu prywatnych wiadomości na taki, jak jest w tym modzie, będzie ładnie się komponował w stylu z którego korzystasz, dlatego możesz sobie dowolnie zmieniać jego pozycję i nie trzymać się sztywno instrukcji w plikach html, byle byś zachował czystość kompozycji i ideę modyfikacji ;)

SzymkensNL
Posty: 53
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 18:04

Re: Problem ze stylem z Red Blinking PM

Post autor: SzymkensNL » 13 listopada 2014, 23:02

Dobrze szukałem zmieniałem i ustawiałem waliło mi całą rubrykę gdzie jest rozpisany cały panel na stronie głównej. Przesuwało mi i nie dodawało nic.

To co Ty mi wypisałeś również to zmieniałem i były błędy. Nie było ustawione jak w orginale lecz tak jak napisałem przesuwało mi niżej, i nie wyglądało tak samo jak styl.

Wszystko fajnie napisałeś, ale czy próbowałeś to zmienić? Bo ja tak i nic to nie zmieniało, lecz kopało cały pasek menu.

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF S_DISPLAY_SEARCH --> &bull;
jeżeli mówimy o tej linijce. Tak szukałem bez "bull" oczywiście zmieniłem, ale i tak dodało malutką kropeczke i nie zmieniło to nic.

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Problem ze stylem z Red Blinking PM

Post autor: Zyleta » 14 listopada 2014, 08:52

Jasne że nie próbowałem, bo nie mam tego stylu, nie mam też obecnie żadnego forum 3.0.12 testowego, co nie zmienia faktu, że ja rozumiem zmiany, jakie chcesz wprowadzić i informowałem, że jeśli chcesz to zgrać ze swoim stylem, też powinieneś zrozumieć co zamierzasz zmienić. Tego nie zrozumiałeś. Skąd to wiem? Chociażby z ostatniego zdania.

Zamieniając <!-- IF S_DISPLAY_SEARCH -->, na <!-- IF S_DISPLAY_SEARCH -->&nbsp;&bull;, spodziewałeś się czegoś wielkiego? Wiesz w ogóle co to dodaje? Ja bym nie oczekiwał cudów, skoro &nbsp; wstawia Ci spację, a &bull; wstawia Ci kropkę (•). Więc nie pisz, że nie zmieniło Ci nic, bo zrobiło co miało. Dało kropkę i spację (której pewnie nie zauważyłeś). Problem w tym, że w Twoim stylu widoku tych menu jest zupełnie inny niż w prosilver i najprawdopodobniej ta • szpeci.. Dlatego mówiłem, że powinieneś zrozumieć co zmieniasz, by dopasować to do stylu.

Dalej, nie mam wglądu do tego, jak wygląda prywatna wiadomość na Twoim stylu, ale domyślam się, że jest to bardzo podobne do wyglądu pozostałych elementów w tym menu. Także nie dziwię się, że Ci się rozjechało, skoro zamieniłeś spory kawałek tekstu, na ponad dwukrotnie większy.

Dlatego logicznym jest, aby rozbić tę kolumnę z prywatnymi wiadomościami na dwie różne i raczej niepotrzebne jest do nich tło, a sama zmiana koloru tekstu ma sens w tej modyfikacji, zważywszy na wygląd tego menu. Dlatego proponowałbym zrobić coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

<!-- IF S_DISPLAY_PM -->
   <li><!-- IF S_RBPM_ENABLE and S_RBPM_INSC_ENABLE and S_USER_NEW_PRIVMSG and S_RBPM_ENABLE_BACKGROUND -->
   <span style="background:rgba({S_RBPM_BACKGROUND_R},{S_RBPM_BACKGROUND_G},{S_RBPM_BACKGROUND_B},{S_RBPM_BACKGROUND_TRANSP}); padding: 3px 0px 3px 7px; border: {S_RBPM_BORDER_WIDTH} {S_RBPM_BORDER_STYLE} {S_RBPM_BORDER_COLOUR}; border-right: 0px; -webkit-border-radius: {S_RBPM_BORDER_RADIUS}; -khtml-border-radius: {S_RBPM_BORDER_RADIUS}; -moz-border-radius: {S_RBPM_BORDER_RADIUS}; border-radius: {S_RBPM_BORDER_RADIUS}; -webkit-border-radius-topright: 0px; -khtml-border-radius-topright: 0px; -moz-border-radius-topright: 0px; border-radius-topright: 0px; -webkit-border-radius-bottomright: 0px; -khtml-border-radius-bottomright: 0px; -moz-border-radius-bottomright: 0px; border-radius-bottomright: 0px;">
   <!-- ELSE -->
   <span style=" background-color: none">
   <!-- ENDIF -->
      <!-- IF S_RBPM_ENABLE and S_USER_NEW_PRIVMSG -->   
      <span class="blink" style="color:{S_RBPM_COLOR}; font:{S_RBPM_ITALIC} {S_RBPM_BOLD} {S_RBPM_SIZE} {S_RBPM_FAMILY}; letter-spacing:{S_RBPM_SPACING}; text-transform:{S_RBPM_TRANSFORM}; text-shadow: {S_RBPM_SHADOWH} {S_RBPM_SHADOWV} {S_RBPM_SHADOW_BLUR} {S_RBPM_SHADOW_COLOUR}; text-decoration:{S_RBPM_DECORATION};">
         {S_USER_NEW_PRIVMSG}
      </span>
      <!-- ELSE -->
      <strong>{S_USER_NEW_PRIVMSG}</strong>
      <!-- ENDIF -->
      <a href="{U_PRIVATEMSGS}">
      <!-- IF S_RBPM_INSC_ENABLE and S_USER_NEW_PRIVMSG -->
      <span class="blink" style="color:{S_RBPM_INSC_COLOR}; font:{S_RBPM_ITALIC} {S_RBPM_VARIANT} {S_RBPM_BOLD} {S_RBPM_SIZE} {S_RBPM_FAMILY}; letter-spacing:{S_RBPM_SPACING}; text-transform:{S_RBPM_TRANSFORM}; text-shadow: {S_RBPM_SHADOWH} {S_RBPM_SHADOWV} {S_RBPM_SHADOW_BLUR} {S_RBPM_INSC_SHADOW_COLOUR}; text-decoration:{S_RBPM_DECORATION};">
         {PRIVATE_MESSAGE_INFO}
      </span>
</a>
</li>
<li>
      <a href="{U_PRIVATEMSGS}">
         <!-- IF S_RBPM_ENABLE_UNREAD and PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD -->
         <span style="color:{S_RBPM_UNREAD_COLOR}">
            <!-- IF S_RBPM_ENABLE_UNREAD_BLINK -->
            <span class="blink">& {PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD}</span>
            <!-- ELSE -->
            & {PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD}
            <!-- ENDIF -->
         </span>
         <!-- ELSE -->
         <!-- ENDIF -->
      <!-- ELSE -->
         {PRIVATE_MESSAGE_INFO}
            <!-- IF S_RBPM_ENABLE_UNREAD and PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD -->
               & {PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD}
            <!-- ELSE -->
            <!-- ENDIF -->
      <!-- ENDIF -->
      </a>
   </span>
</li>
<!-- ENDIF -->
Ale co ja tam wiem, może to też nie wyglądać zachęcająco, gdyż ogólnie modyfikacje robione są pod prosilver i na nim mają ładnie wyglądać, a jak kto korzysta z czego innego, gdzie są jakieś większe zmiany, to musi się natrudzić, aby uzyskać zadowalający efekt. Tak jak z moją propozycją, będziesz miał te prywatne wiadomości rozbite na dwa różne przyciski menu do tego nie mam pojęcia, jak będzie się zachowywały przyciski. Aby to zrobić tak, by ładnie się komponowało u Ciebie, byś musiał pierw zrozumieć co zmieniasz i się pobawić z tym kodem, by odpowiadało to Twoim oczekiwaniom.
Ewentualnie mógłbyś jeszcze spróbować ustawić to w innym miejscu, chociażby pod menu wyśrodkowane, bo tak czy inaczej, nie wykorzystasz pełni możliwości tego moda na swoim stylu, jeśli będziesz ślepo ustawiał wszystko jak rozpisał to autor.

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”