[Premod SEO] Migracja z premoda do czystego phpbb

Pomoc w przypadku kłopotów z modyfikacjami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy modyfikacji, której dotyczy problem. Dla modyfikacji phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
galmok
Posty: 45
Rejestracja: 06 kwietnia 2012, 03:21
Kontakt:

[Premod SEO] Migracja z premoda do czystego phpbb

Post autor: galmok » 21 maja 2014, 20:22

Witam, czy moglibyście mnie naprowadzić w jaki sposób najlepiej powinienem to zrobić? Posiadam forum oparte o premod seo + kilka innych modyfikacji, coś mi się popsuło z bazą i już nie jestem w stanie dociec co jest przyczyną - jak najlepiej to zrobić? Chciałbym mieć tych samych użytkowników, te same posty (oczywiścię zdaję sobie sprawę, że już bez seo) ale żeby phpbb było bez żadnych modów.

Z góry dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: [Premod SEO] Migracja z premoda do czystego phpbb

Post autor: Bielu » 21 maja 2014, 21:18

wgraj po prostu czystą wersją phpbb3, a jeśli baza jest uszkodzona to musisz powiedzieć dokładnie co jest uszkodzone.
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

galmok
Posty: 45
Rejestracja: 06 kwietnia 2012, 03:21
Kontakt:

Re: [Premod SEO] Migracja z premoda do czystego phpbb

Post autor: galmok » 30 maja 2014, 00:38

Bielu pisze:wgraj po prostu czystą wersją phpbb3, a jeśli baza jest uszkodzona to musisz powiedzieć dokładnie co jest uszkodzone.
Ale jak rozumieć wgraj czystą wersję phpbb3 - nadpisać pliki plikami wersji czystej a z bazy usunąć to co niepotrzebne? czy jak to dokładniej zrobić?
Czy może najpierw zainstalować czyste phpbb3 a wgrać tylko swoją bazę i usunąć to co zbędne?

Baza już w sumie ok ale i tak chciałbym wrócić do czystego phpbb, za dużo modów mam ;)

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [Premod SEO] Migracja z premoda do czystego phpbb

Post autor: Aviator » 30 maja 2014, 14:37

Spróbuj wyczyścić bazę narzędziem STK, a następnie zrób tak jak napisał bielu, czyli wgraj czyste pliki forum z nowej paczki, tylko złączników i awatarów sobie nie pokasuj. Pamiętaj, żeby zrobić kopię bazy i plików przed tym manewrem.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

galmok
Posty: 45
Rejestracja: 06 kwietnia 2012, 03:21
Kontakt:

Re: [Premod SEO] Migracja z premoda do czystego phpbb

Post autor: galmok » 30 lipca 2014, 11:17

Ok migracja się udała tylko teraz jak przekierować stare, już wypozycjonowane linki to nie wiem :( Mój stary .htaccess z premoda (fragment odpowiedzialny za redirect) wyglądał tak jak poniżej. Jak zrobić odwrotność tego?

Kod: Zaznacz cały

RewriteEngine On
   
    RewriteBase /
   
    # DO NOT GO FURTHER IF THE REQUESTED FILE / DIR DOES EXISTS
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule . - [L]
    #####################################################
    # PHPBB SEO REWRITE RULES ALL MODES
    #####################################################
    # AUTHOR : dcz www.phpbb-seo.com
    # STARTED : 01/2006
    #################################
    # FORUMS PAGES
    ###############
    # FORUM INDEX REWRITERULE WOULD STAND HERE IF USED. "forum" REQUIRES TO BE SET AS FORUM INDEX
    # RewriteRule ^forum\.html$ /index.php [QSA,L,NC]
    # FORUM ALL MODES
    RewriteRule ^(forum|[a-z0-9_-]*-f)([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /viewforum.php?f=$2&start=$4 [QSA,L,NC]
    # TOPIC WITH VIRTUAL FOLDER ALL MODES
    RewriteRule ^(forum|[a-z0-9_-]*-f)([0-9]+)/(topic|[a-z0-9_-]*-t)([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /viewtopic.php?f=$2&t=$4&start=$6 [QSA,L,NC]
    # TOPIC WITHOUT FORUM ID & DELIM ALL MODES
    RewriteRule ^([a-z0-9_-]*)/?(topic|[a-z0-9_-]*-t)([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /viewtopic.php?forum_uri=$1&t=$3&start=$5 [QSA,L,NC]
    # PHPBB FILES ALL MODES
    RewriteRule ^resources/[a-z0-9_-]+/(thumb/)?([0-9]+)$ /download/file.php?id=$2&t=$1 [QSA,L,NC]
    # PROFILES ALL MODES WITH ID
    RewriteRule ^(member|[a-z0-9_-]*-u)([0-9]+)\.html$ /memberlist.php?mode=viewprofile&u=$2 [QSA,L,NC]
    # USER MESSAGES ALL MODES WITH ID
    RewriteRule ^(member|[a-z0-9_-]*-u)([0-9]+)-(topics|posts)(-([0-9]+))?\.html$ /search.php?author_id=$2&sr=$3&start=$5 [QSA,L,NC]
    # GROUPS ALL MODES
    RewriteRule ^(group|[a-z0-9_-]*-g)([0-9]+)(-([0-9]+))?\.html$ /memberlist.php?mode=group&g=$2&start=$4 [QSA,L,NC]
    # POST
    RewriteRule ^post([0-9]+)\.html$ /viewtopic.php?p=$1 [QSA,L,NC]
    # ACTIVE TOPICS
    RewriteRule ^active-topics(-([0-9]+))?\.html$ /search.php?search_id=active_topics&start=$2&sr=topics [QSA,L,NC]
    # UNANSWERED TOPICS
    RewriteRule ^unanswered(-([0-9]+))?\.html$ /search.php?search_id=unanswered&start=$2&sr=topics [QSA,L,NC]
    # NEW POSTS
    RewriteRule ^newposts(-([0-9]+))?\.html$ /search.php?search_id=newposts&start=$2&sr=topics [QSA,L,NC]
    # UNREAD POSTS
    RewriteRule ^unreadposts(-([0-9]+))?\.html$ /search.php?search_id=unreadposts&start=$2 [QSA,L,NC]
    # THE TEAM
    RewriteRule ^the-team\.html$ /memberlist.php?mode=leaders [QSA,L,NC]
    # HERE IS A GOOD PLACE TO ADD OTHER PHPBB RELATED REWRITERULES
  
    #####################################################
    # GYM Sitemaps & RSS
    # Global channels
    RewriteRule ^rss(/(news)+)?(/(digest)+)?(/(short|long)+)?/?$ /gymrss.php?channels&$2&$4&$6 [QSA,L,NC]
    # HTML Global news & maps
    RewriteRule ^(news|maps)/?(page([0-9]+)\.html)?$ /map.php?$1&start=$3 [QSA,L,NC]
    # END GYM Sitemaps & RSS
    #####################################################

    # FORUM WITHOUT ID & DELIM ALL MODES
    # THESE FOUR LINES MUST BE LOCATED AT THE END OF YOUR HTACCESS TO WORK PROPERLY
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteRule ^([a-z0-9_-]+)(-([0-9]+))\.html$ /viewforum.php?forum_uri=$1&start=$3 [QSA,L,NC]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteRule ^([a-z0-9_-]+)\.html$ /viewforum.php?forum_uri=$1 [QSA,L,NC]
    # FIX RELATIVE PATHS : FILES
    RewriteRule ^.+/(style\.php|ucp\.php|mcp\.php|faq\.php|download/file.php)$ /$1 [QSA,L,NC,R=301]
    # FIX RELATIVE PATHS : IMAGES
    RewriteRule ^.+/(styles/.*|images/.*)/$ /$1 [QSA,L,NC,R=301]
    # END PHPBB PAGES
    #####################################################

    #####################################################
    # GYM Sitemaps & RSS
    # HTML Module additional modes
    RewriteRule ^(news|maps)/([a-z0-9_-]+)(/([a-z0-9_-]+))?/?(page([0-9]+)\.html)?$ /map.php?$2=$4&$1&start=$6 [QSA,L,NC]
    # Main feeds & channels
    RewriteRule ^rss(/(news)+)?(/(digest)+)?(/(short|long)+)?(/([a-z0-9_-]+))?/([a-z0-9_]+)\.xml(\.gz)?$ /gymrss.php?$9=$8&$2&$4&$6&gzip=$10 [QSA,L,NC]
    # Module feeds
    RewriteRule ^[a-z0-9_-]*-[a-z]{1,2}([0-9]+)(/(news)+)?(/(digest)+)?(/(short|long)+)?/([a-z0-9_]+)\.xml(\.gz)?$ /gymrss.php?$8=$1&$3&$5&$7&gzip=$9 [QSA,L,NC]
    # Module feeds without ids
    RewriteRule ^([a-z0-9_-]+)(/(news)+)?(/(digest)+)?(/(short|long)+)?/([a-z0-9_]+)\.xml(\.gz)?$ /gymrss.php?nametoid=$1&$3&$5&$7&modulename=$8&gzip=$9 [QSA,L,NC]
    # Google SitemapIndex
    RewriteRule ^sitemapindex\.xml(\.gz)?$ /sitemap.php?gzip=$1 [QSA,L,NC]
    # Module cat sitemaps
    RewriteRule ^[a-z0-9_-]+-([a-z]{1,2})([0-9]+)\.xml(\.gz)?$ /sitemap.php?module_sep=$1&module_sub=$2&gzip=$3 [QSA,L,NC]
    # Module sitemaps
    RewriteRule ^([a-z0-9_]+)-([a-z0-9_-]+)\.xml(\.gz)?$ /sitemap.php?$1=$2&gzip=$3 [QSA,L,NC]
    # END GYM Sitemaps & RSS
    #####################################################

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [Premod SEO] Migracja z premoda do czystego phpbb

Post autor: Aviator » 31 lipca 2014, 09:41

Nie wiem za bardzo do czego zamierzasz. Usunąłes seo, także adresy wrócą do pierwotnej postaci. Wgrywasz domyslny htaccess z paczki phpbb3 i patrzysz jak pozycja twoich wcześniej wypozycjonowanych adresów spada w dół w wyszukiwarkach. Z czasem one wrócą na pozycję, ale czy będą na tych samych miejscach co przyjazne adresy...? ...szczerze wątpię.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

galmok
Posty: 45
Rejestracja: 06 kwietnia 2012, 03:21
Kontakt:

Re: [Premod SEO] Migracja z premoda do czystego phpbb

Post autor: galmok » 06 sierpnia 2014, 13:42

No właśnie chodzi mi o to, żeby pozycja tych wypozycjonowanych już linków nie spadła i żeby zrobić tak jakby odwrotność przekierowań z premoda na vanilla phpbb...po to, żeby stare linki miały przekierowanie 301.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [Premod SEO] Migracja z premoda do czystego phpbb

Post autor: Aviator » 06 sierpnia 2014, 15:17

I tak spadną i tak.
Chcesz przekierowac tylko adresy działów rozumiem?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”