Layout - jak zastosować

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.0.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
nieznasz
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:07

Layout - jak zastosować

Post autor: nieznasz » 29 maja 2014, 13:19

Witam serdecznie! :D
Jestem programistą i nie specjalizuję się w jednej technologii ( chociaż głównie piszę na androida) , dlatego też od czasu do czasu zajmuję się webmasteringiem.
Robię sklep internetowy i otrzymałem do niego layout dla forum. Postanowiłem skorzystać z phpbb (pierwszy raz), ale nie wiem jakie są możliwości wgrywania własnych layoutów. Forum już funkcjonuje ale na bazie defaultowego szablonu. Zdaję sobie sprawę z funkcji "zestawy obrazków" w panelu administracyjnym, ale to odbiega daleko od projektu.

Także moje pytanie brzmi: Czy istnieje jakiś sposób na wgrywanie własnych layoutów czy trzeba ingerować w kod i robić wszystko ręcznie?

Druga opcja będzie trochę czasochłonna ale dam radę :)
Pozdrawiam NieZnasz :D

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Layout - jak zastosować

Post autor: jaroslw » 29 maja 2014, 16:36

W jakiej formie masz ten layout? Jeśli jakiś plik graficzny/PSD/częściowo zakodowany to będziesz musiał ingerować w kod. Ogólnie procedura jest taka: bierzesz styl prosilver jako bazę, zmieniasz jego nazwę (wtedy możesz go zainstalować w phpBB jako osobny styl). Następnie modyfikujesz HTML/CSS pod swój layout.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

nieznasz
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:07

Re: Layout - jak zastosować

Post autor: nieznasz » 30 maja 2014, 08:32

Mam w formie PSD. Badam elementy na stronie i zmieniam CSS, ale gdy zmienię CSS i zapiszę, to działa przez chwile, a później i tak nadpisuje moje zmiany i jest stary widok. Jak to zmienić?
Robię zmiany zapisuje je w css, potem kopiuje folder, instaluje nowy styl i zmiany są zapisane, ale to dość niewygodne. Trzeba co chwilę style instalować.

Czy powinno to wyglądać tak:
kopiuje folder robię nową nazwę, wszystkie zmiany jakich dokonuje zapisuje w tym nowym folderze. Gdy dokonam wszystkich zmian dopiero isntaluje nowy styl. Tylko jeśli będę pracować na bazowym stylu i zmieniał w nowym folderze to i tak na dobrą sprawę będę musiał pamiętać co zmieniałem bo w starym stylu mi się zmiany nie wprowadzają :roll:

Póki co to moje wrażenie z phpBB forum jest takie, że jest to bardziej skomplikowane niż mogło być.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Layout - jak zastosować

Post autor: jaroslw » 30 maja 2014, 10:40

Trochę przekombinowałeś :) Po skopiowaniu prosilvera i podmianie nazwy na swoją (nie tylko nazwy katalogu, ale też w plikach .cfg wewnątrz tego katalogu). Później instalujesz swój styl w panelu administracji. Wprowadzając zmiany w plikach HTML i CSS swojego stylu nie potrzeba żadnych reinstalacji. Pewnie masz włączone buforowanie (cache) szablonów. Na czas deweloperki możesz włączyć opcję Wykonuj ponowną kompilację przestarzałych komponentów stylu w Panel administracji -> OGÓLNE -> Obciążenie serwera.

Zmiany można też ręcznie odświeżać, ale będzie to niewygodne:
http://www.phpbb.pl/issue/jak_odswiezyc ... enty_stylu

Z włączoną opcją rekompilacji, zmiany będą widoczne od razu po prowadzeniu ich w plikach.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”