header - podstawowe logo

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.0.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
misianio
Posty: 2
Rejestracja: 16 grudnia 2013, 22:03

header - podstawowe logo

Post autor: misianio » 16 grudnia 2013, 22:07

http://scr.hu/0ho8/k36tm

Jak mam usunąć to i to? Usiłuję zakodować jakiś szablon pod phpBB3, ale podstawowego stylu (subsilver2) nie obchodzi to, że nawet cały overall_header.html usunęłam z folderu. On nadal wyświetla swoje, więc przychodzę z pytaniem: Jak do cholery jasnej mam to usunąć oraz dodać swoje, w trochę innym miejscu? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Aaaa zapomniałabym. Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego jedne szablony mają jeden plik .css, a drugie są podzielone na kilka, nie wiadomo po co?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: header - podstawowe logo

Post autor: jaroslw » 17 grudnia 2013, 16:18

Pliki stylu są buforowane (zresztą nie tylko one). Zapewne zainteresuje Cię to:
http://www.phpbb.pl/issue/jak_odswiezyc ... enty_stylu

Podzielone są dla wygody. Rozdzielony jest kod odpowiedzialny za strukturę, kolorystykę, poprawki pod starsze przeglądarki itp.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

misianio
Posty: 2
Rejestracja: 16 grudnia 2013, 22:03

Re: header - podstawowe logo

Post autor: misianio » 18 grudnia 2013, 17:56

Mam kolejny problem. Chciałabym, żeby na górze strony, jeszcze nad headerem tak jakby, był pasek o wysokości 8px i szerokości na całe okno przeglądarki. Poza tym chciałabym dodać jeszcze background, który będzie na całym forum. Nie wiem czy jest to zrozumiałe. Przedstawię na Carbonie z IPB.

http://scr.hu/0ho8/37h4y
Zielona strzałka - background
Czerwona strzałka - mój pasek

Z taką różnicą, że mój szablon ma mieć określoną szerokość (1020px, zmieniłam w body, to też dobrze?), a ten pasek repeat-x i ogólne bg repeat:repeat. Jak mam to zrobić?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: header - podstawowe logo

Post autor: jaroslw » 20 grudnia 2013, 12:39

Stałą szerokość ustaw nie dla body, ale dla głównego kontenera forum (najczęściej nazywa się on wrap lub wrapper). Wtedy dla body będziesz mogła ustawić tło wypełniające całe okno przeglądarki. Pasek można rozwiązać na co najmniej dwa sposoby. Jeśli ma się znajdować coś wewnątrz niego, to najlepiej utwórz dodatkowy blok przed wrap (zakładam, że akurat tak nazywa się ten kontener forum). Tak mogłoby to wyglądać w overall_header.html:

Kod: Zaznacz cały

<div class="moj-cienki-pasek">tutaj jakaś treść</div>

<div id="wrap">
(...)
Jeśli ma być tylko ozdobą, to można wykorzystać multiple background z CSS3. Wtedy dla body ustawisz coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

background: url(obrazek_malego_paska.png) repeat-x, url(obrazek_wypelniajacy_okno.png);
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”