Zmiana szerokości navbar

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.0.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
freex
Posty: 5
Rejestracja: 15 stycznia 2009, 17:28

Zmiana szerokości navbar

Post autor: freex » 12 kwietnia 2013, 21:33

Witam.
Chciałbym zmienić szerokość navbar tak aby był wyrównany do ramki bodajże wrap. Nie wiem jak to dobrze opisać dlatego zrobiłem zdjęcie przed i po jak ma to wyglądać. Proszę o pomoc. Zdjęcie:

http://s6.ifotos.pl/img/prosilver_nhppqrr.jpg

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Zmiana szerokości navbar

Post autor: jaroslw » 13 kwietnia 2013, 10:48

Najprościej będzie przez ujemny margines. W pliku common.css znajdź (lub podobny fragment):

Kod: Zaznacz cały

.navbar {
	background-color: #ebebeb;
	padding: 0 10px;
}
Zamień na:

Kod: Zaznacz cały

.navbar {
	background-color: #ebebeb;
	margin: 0 -30px;
	padding: 0 10px;
}
Wartość dobierz eksperymentalnie - będzie to trochę mniej niż 30px.

By pozbyć się zaokrągleń, znajdź w pliku overall_header.html:

Kod: Zaznacz cały

<div class="navbar">
        			<div class="inner"><span class="corners-top"><span></span></span>
Zamień na:

Kod: Zaznacz cały

<div class="navbar">
Dalej szukaj:

Kod: Zaznacz cały

<ul class="linklist rightside">
        				<li class="icon-faq"><a href="{U_FAQ}" title="{L_FAQ_EXPLAIN}">{L_FAQ}</a></li>
        				<!-- IF not S_IS_BOT -->
        					<!-- IF S_DISPLAY_MEMBERLIST --><li class="icon-members"><a href="{U_MEMBERLIST}" title="{L_MEMBERLIST_EXPLAIN}">{L_MEMBERLIST}</a></li><!-- ENDIF -->
							<!-- IF not S_USER_LOGGED_IN and S_REGISTER_ENABLED and not (S_SHOW_COPPA or S_REGISTRATION) --><li class="icon-register"><a href="{U_REGISTER}">{L_REGISTER}</a></li><!-- ENDIF -->
							<li class="icon-logout"><a href="{U_LOGIN_LOGOUT}" title="{L_LOGIN_LOGOUT}" accesskey="x">{L_LOGIN_LOGOUT}</a></li>
        				<!-- ENDIF -->
        			</ul>
        
        			<span class="corners-bottom"><span></span></span></div>
        		</div>
Zamień na:

Kod: Zaznacz cały

<ul class="linklist rightside">
        				<li class="icon-faq"><a href="{U_FAQ}" title="{L_FAQ_EXPLAIN}">{L_FAQ}</a></li>
        				<!-- IF not S_IS_BOT -->
        					<!-- IF S_DISPLAY_MEMBERLIST --><li class="icon-members"><a href="{U_MEMBERLIST}" title="{L_MEMBERLIST_EXPLAIN}">{L_MEMBERLIST}</a></li><!-- ENDIF -->
							<!-- IF not S_USER_LOGGED_IN and S_REGISTER_ENABLED and not (S_SHOW_COPPA or S_REGISTRATION) --><li class="icon-register"><a href="{U_REGISTER}">{L_REGISTER}</a></li><!-- ENDIF -->
							<li class="icon-logout"><a href="{U_LOGIN_LOGOUT}" title="{L_LOGIN_LOGOUT}" accesskey="x">{L_LOGIN_LOGOUT}</a></li>
        				<!-- ENDIF -->
        			</ul>
        		</div>
Na koniec odśwież komponenty stylu.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

freex
Posty: 5
Rejestracja: 15 stycznia 2009, 17:28

Re: Zmiana szerokości navbar

Post autor: freex » 13 kwietnia 2013, 13:02

O udało się, wielkie dzięki :) zaokrąglenia sam usunąłem ale mi chodziło właśnie o tego div z navbarem. Pierwszy raz robię szablon na divach dlatego tak się pogubiłem.

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”