Struktura forum

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.0.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
cieglo
Posty: 1
Rejestracja: 20 lutego 2007, 07:41

Struktura forum

Post autor: cieglo » 20 lutego 2007, 08:00

Witam wszystkich.

Testuję właśnie betę 5 zbliżającej się trójeczki. Instalacja bezproblemowa, zupełnie tak jak z dwójką.

Problem pojawił się kiedy zabrałem się za tworzenie struktury drzewa forum. W PA wszystko wygląda dobrze - utworzone działy a w nich zagnieżdżone subfora. Jednak po wyjściu do strony głównej forum - z 3 utworzonych - widać jedynie jedno forum. Ponadto, w spisie subfor przy każdym forum - z 3 utworzonych - pokazane jest tylko jedno subforum.

W pierwszej chwili pomyślałem, że być może reszta jest po prostu ukryta, zwyczajnie, fizycznie. Jednak po przetrząśnięciu opcji w PA niestety tej zbawiennej nie znalazłem.

Zaznaczam, że przywykłem do phpbb2 by przemo i z niej wyniosłem pewne przyzwyczajenia. Inny jest PA, w nieco inny sposób (gorszy) buduje się tam drzewko forum - dlatego zmiany w nowej trójce (jeszcze beta) odbieram jako pozytywne. Pytanie, czy moje problemy wynikają po prostu z braku obycia w nowym środowisku czy rzeczywiście mam do czynienia z bugiem?

Oczywiście nie wykluczam innych problemów, w tym mojego gapiostwa. W każdym razie baza danych nie zgłaszała problemów, nie dostaję żadnego błędu.

[ Dodano: 20 Luty 2007, 10:55 ]
Sam sobie odpowiem, być może pomoże to komuś innemu. Uprawnienia są domyślnie ustawione w ten sposób, że nawet site admin nie widzi wszystkiego - fora faktycznie utworzone i ładnie widoczne w PA nie są widziane na stronie głównej właśnie ze względu na "permissions" i ich ustawienia.

Mam za to kolejne pytanko: czy ktoś orientuje się jak tworzyć w trójeczce kategorie? Chodzi mi o pogrupowanie for w poszczególne "sekcje", na stronie głównej - w zasadzie rzecz jedynie w banalnej belce z oznaczeniem tekstowym kategorii, czyli kilka for w jednej tabelce np. "kwiaty" a w nim "fiołek", "róża", "lilia" ze swoimi podforami. Analogicznie inne kategorie ze swoimi forami w ten sam sposób oddzielone.

Czy może podeście jest teraz nieco inne i należy traktować wszystko jako subfora, w tym również i kategorie główne? Trochę to dziwne, nie chce mi się wierzyć, że tak to jest rozwiązane.

Help.

Awatar użytkownika
bandi
Posty: 9
Rejestracja: 29 października 2006, 18:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bandi » 03 marca 2007, 09:29

Też mnie troche zdziwiło rozwiązanie z kategoriami, jednak nie ma obaw. Ważne że są w standardzie - załatwienie tego to kwestia bardzo prostej modyfikacji. Zapewne finalna wersja bedzie miała opcję wyboru w panelu ACP.

Co do zezwolen itp - bardzo podoba mi się rozwiązanie w mowym phpbb.

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie”