Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.0.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
Awatar użytkownika
eSPe_quattro
Posty: 13
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:36
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Post autor: eSPe_quattro » 02 marca 2015, 15:27

Witam
Mam forum po konwersji z Przemo.
Forum obecnie jest na skrypcie 3.0.13-PL1.
Problem mam z ilością postów.
Jeżeli ustawię na wszystkich forach w uprawnieniach niezliczanie postów (posty zwiększają licznik postów na NIE) to teoretycznie powinienem mieć zero postów np w widoku tematu.
A mi pokazuje wszędzie na liczniku postów tyle ile mam wszystkich napisane.

Problem pojawił się z tego powodu bo w niektórych działach chcę aby naliczanie działało a w niektórych żeby pisanie nie zwiększało licznika.
Poustawiałem tak uprawnienia a w viewtopic czy memberlist pokazuje mi całkowitą ilosć postów przy danych profilu (te które ma liczyć i te których nie liczyć).

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Post autor: Aviator » 03 marca 2015, 00:13

A jak z ustawieniami w innych grupach do których należysz np. Nowy Użytkownik lub Zarejestrowany Użytkownik, może tam gdzieś masz na TAK.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
eSPe_quattro
Posty: 13
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:36
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Post autor: eSPe_quattro » 09 marca 2015, 19:09

No właśnie tam też mam na nie.

Awatar użytkownika
eSPe_quattro
Posty: 13
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:36
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Post autor: eSPe_quattro » 16 marca 2015, 11:54

Mam takie pytanko.
zrobiłem próbę na jednym ze swoich for oryginalnie postawionym na phpbb3.
Ustawiłem sobie uprawnienia dostępu do wszystkich działów POSTY ZWIĘKSZAJĄ LICZNIK ustawiłem na NIGDY.
Teroetycznie czy mój licznik postów nie powinien się zmienić po tej operacji na 0?
Napisałem posta - licznik się nie zwiększył czyli działa niezliczanie postów. W takim razie dlaczego pod moim avatarem widnieje nadal lista postów.
Synchronizację wątków, postów i synchronizację liczników postów zrobiłem.

Ktoś pomoże czemu tak jest?

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Post autor: travel » 16 marca 2015, 13:12

eSPe_quattro pisze:Ustawiłem sobie uprawnienia dostępu do wszystkich działów POSTY ZWIĘKSZAJĄ LICZNIK ustawiłem na NIGDY.
Teroetycznie czy mój licznik postów nie powinien się zmienić po tej operacji na 0?
W phpBB nic nie działa wstecz.
Wszystko działa w przód.
Dlatego też nic nie powróci ci do stanu zerowego.

Z doświadczenia powiem Ci, aby zbytnio nie nadużywać opcji "NIGDY" w uprawnieniach.
Bezpieczniej będzie opcja "NIE".
Mniej problemów później. ;)

Awatar użytkownika
eSPe_quattro
Posty: 13
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:36
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Post autor: eSPe_quattro » 16 marca 2015, 13:19

Czyli jak mi naliczyło komuś 7tyś punktów w działach o D Maryni to nie mam opcji aby wyswietlały się tylko posty z merytorycznych działów tylko?

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Post autor: travel » 16 marca 2015, 13:25

Nie ma takiej opcji.
Możesz pogrzebać w bazie danych, ale po co?
Wcześniej trzeba pomyśleć o odpowiednim ustawieniu uprawnień.

Awatar użytkownika
eSPe_quattro
Posty: 13
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:36
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Post autor: eSPe_quattro » 16 marca 2015, 13:29

travel pisze:Wcześniej trzeba pomyśleć o odpowiednim ustawieniu uprawnień.
No tak - łatwo powiedzieć dla forum postawionego na nowo od zera.

Tylko problem mam bo forum jest po konwersji z przemo (ponad 3tyś userów, 100tyś postów) i tam ktoś miał np w liczniku 105 postów.
Forum jest dotyczące spraw technicznych w samochodach dlatego istotne dla użytkowników jest nie liczba postów łączna tylko liczba postów w działach technicznych-merytorycznych dlatego w przemo miałem ustawione że ma zliczać tylko w wybranych działach - tych które wnoszą coś do merytorycznej wartości forum.
Teraz konwersji osoby które udzielały się przykładowo tylko w wątku z humorem mają zamiast 105 punktów technicznych na liczniku np 1500postów.
Dlatego mimo wszystko zależy mi aby ustawić konkretne działy gdzie ma liczyć i zsynchronizowanie ich w liczniku postów userów.

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Post autor: travel » 16 marca 2015, 14:29

Jeśli teraz odpowiednio ustawisz, to będzie od teraz poprawnie zliczać.
To co było "tam" (przeszłość), nie obowiązuje "tu" (wprowadzenie nowych ustawień).

Na tym forum spodziewaj się wsparcia technicznego od momentu po przeniesieniu z Przema i od wprowadzenia odpowiednich uprawnień. ;)

Awatar użytkownika
eSPe_quattro
Posty: 13
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:36
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Zliczanie postów - wyłączanie w wybranych działach

Post autor: eSPe_quattro » 16 marca 2015, 14:48

No tylko że problem jest taki że nie wiem czemu że mi na początku pokazywąłtask jakby posty w liczniku te które powinien uwzględniać. Niestety albo coś nie tak ustawiłem albo coś się pokiełbasiło i pokazuje teraz ludziom w liczniku wszystkie posty jakie napisali (nie tylko te które mają być zliczane).
Dlatego moje pytanie jak to teraz odkręcić.

Czy jest możliwe zaimportowanie tylko tabeli z bazy z samą ilością postów z przema aby pokazywał w liczniku tyle postów ile ludzie mieli (wyświetlone) przed konwersją (albo przed tym zanim się skaszaniło)?
travel pisze:Na tym forum spodziewaj się wsparcia technicznego od momentu po przeniesieniu z Przema
No na Przemo to już support w zasadzie nie istnieje. :D

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie”