Dziwny błąd przy odpowiedzi w temacie z załącznikiem

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.0.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
galmok
Posty: 45
Rejestracja: 06 kwietnia 2012, 03:21
Kontakt:

Dziwny błąd przy odpowiedzi w temacie z załącznikiem

Post autor: galmok » 21 maja 2014, 12:08

Witam, kiedy chce odpowiedzieć w temacie w którym jest załącznik wyświetla się błąd:

Kod: Zaznacz cały

Błąd ogólny
SQL ERROR [ mysqli ]

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '* FROM phpbb_attachments WHERE post_msg_id IN ('80', '79') AND in_mess' at line 1 [1064]

SQL

SELECT u.user_avatar, u.user_avatar_type, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, * FROM phpbb_attachments WHERE post_msg_id IN ('80', '79') AND in_message = 0 ORDER BY filetime DESC, post_msg_id ASC

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/includes/db/dbal.php
LINE: 757
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/includes/db/mysqli.php
LINE: 182
CALL: dbal->sql_error()

FILE: [ROOT]/includes/functions_posting.php
LINE: 1108
CALL: dbal_mysqli->sql_query()

FILE: [ROOT]/posting.php
LINE: 1549
CALL: topic_review()
Co ciekawe szybka odpowiedź działa ok, tak jak i obie formy odpowiedzi w tematach bez załącznika. Może ktoś mi pomóc w zdjagnozowaniu tego problemu? Niestety nie pamiętam wszystkich modyfikacji jakie instalowałem :(

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Dziwny błąd przy odpowiedzi w temacie z załącznikiem

Post autor: jaroslw » 28 maja 2014, 17:37

Problem wygląda na błędnie zainstalowaną modyfikację. Albo jest o jeden przecinek za dużo, albo brakuje jakiejś kolumny w zapytaniu SQL. Spróbuj przypomnieć sobie jaka modyfikacja mogła zmieniać plik posting.php.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

galmok
Posty: 45
Rejestracja: 06 kwietnia 2012, 03:21
Kontakt:

Re: Dziwny błąd przy odpowiedzi w temacie z załącznikiem

Post autor: galmok » 30 maja 2014, 00:40

Jesteś mistrzem! Doszedłem do tego co i gdzie jest nie tak i jaka to modyfikacja :) Chodziło o jedną zbędą linijkę w functions_posting.php ;)

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie”