Co robić? spamują mi forum

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.0.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
smyk84
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:18

Co robić? spamują mi forum

Post autor: smyk84 » 12 stycznia 2011, 22:17

Witam.
mam ogromny problem, nie wiem co robić. Spamują mi forum z jakiś amerykańskich i ruskich adresów. Zaczeło się do jakieś 2 miesiace temu. Próbowałem blokowania IP ale to nie pomaga, bo ciągle pojawiają sie nowi użytkownicy z innymi. Forum jest o tematyce regionalnej. Dziennie mam 20-30 nowych kont wszystko spamem z jakimiś reklamami ich stron.

Zostałem zmuszony do ręcznej weryfikacji kont.
Nie mogę zlokalizować z jakiej strony wchodzą na forum, bo przecież skad musieli sie dowiedzieć o jej istnieniu.
W tej chwili forum wogole sie nie rozwija, bo użytkownicy którzy mieliby sie rejestrować muszą czekać na moją weryfikację, co zniechęca ich do założenia konta i pisania jakiegokolwiek postu.

Prośba o pomoc.

Awatar użytkownika
Widmo
Zasłużony
Posty: 695
Rejestracja: 22 maja 2005, 00:04
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Co robić? spamują mi forum

Post autor: Widmo » 13 stycznia 2011, 00:52

Zainstaluj jakiś system antybotowy jest ich kilka np. stworzony przez Naszego admina daroPL. Poza tym proponuję na początku zamianę w zabezpieczeniach antybotowych w APC i ustawienie jakieś reCaptcha, lub innego systemu weryfikacji.
Zapraszam na polskie forum ze zbiorami BBCode'ów - Kody, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Nie udzielam pomocy na PW, GG, mail. Wszelkie pytania proszę zadawać na forum.

Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Co robić? spamują mi forum

Post autor: Kris » 13 stycznia 2011, 09:12

Modyfikacje na boty spamujące nie działają, boty je omijają, sam testowałem 5 z nich i efekt taki że spam jest nadal, co do reCaptcha to tylko on w miarę mi pomógł i spam się skończył.

Kokos
Posty: 149
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 09:28

Re: Co robić? spamują mi forum

Post autor: Kokos » 13 stycznia 2011, 20:33

Nie rozumiem. Gdy masz potwierdzenie wizualne i email aktywujący, a nie z automata. To boty nie są na tyle dobre by to ominąć tak szybko. Daj adres Forum ;)

smyk84
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:18

Re: Co robić? spamują mi forum

Post autor: smyk84 » 13 stycznia 2011, 21:29

Kokos pisze:Nie rozumiem. Gdy masz potwierdzenie wizualne i email aktywujący, a nie z automata. To boty nie są na tyle dobre by to ominąć tak szybko. Daj adres Forum ;)
chodzi o to że weryfikacja ręczna jest skuteczna lecz zabija forum. Ponieważ użytkownik rejestrując się chce napisać posta w tej chwili, jak będzie czekał dzień na weryfikację to pójdzie do konkurencji.

Czy macie jakieś nazwy takich antybootów które są skuteczne?

Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Co robić? spamują mi forum

Post autor: Kris » 14 stycznia 2011, 08:45

reCaptcha jest dość skuteczne. :D

Kokos
Posty: 149
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 09:28

Re: Co robić? spamują mi forum

Post autor: Kokos » 14 stycznia 2011, 09:48

smyk84 pisze:
Kokos pisze:Nie rozumiem. Gdy masz potwierdzenie wizualne i email aktywujący, a nie z automata. To boty nie są na tyle dobre by to ominąć tak szybko. Daj adres Forum ;)
chodzi o to że weryfikacja ręczna jest skuteczna lecz zabija forum. Ponieważ użytkownik rejestrując się chce napisać posta w tej chwili, jak będzie czekał dzień na weryfikację to pójdzie do konkurencji.

Czy macie jakieś nazwy takich antybootów które są skuteczne?



Nie mówię o weryfikacji ręcznej. Tylko o potwierdzenie emaila przy rejestracji.

Ktoś się rejestruje > automat wysyła mu na podany mail link > user wchodzi w linka i aktywuje swoje konto



I do tego dodać reCaptcha, który jest wbudowany w nowe phpBB3 ;)

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie”