własne okno logowania i rejestracji

Pomoc przy instalacji i konfiguracji rozszerzeń do phpBB 3.2.x.. Dyskusje na ich temat oraz baza dodatków i spolszczeń.
rob.mark
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 2020, 09:28

własne okno logowania i rejestracji

Post autor: rob.mark » 29 stycznia 2020, 10:20

Witam.
Próbuję, próbuję i jak na razie bezskutecznie. Pytanie brzmi: Jak móc logować się oraz rejestrować przy użyciu własnego okna (witryny) logowania.
Otóż stworzyłem sobie takie oto coś:
<button onclick="document.getElementById('login').style.display='block'" style="width:auto;">Zaloguj</button>

<div id="login" class="modal">

<form class="modal-content animate" action="action="./ucp.php?mode=login" method="post">
<div class="imgcontainer">
<span onclick="document.getElementById('login').style.display='none'" class="close" title="Close Modal">&times;</span>
</div>
<div class="container">
<label for="uname"><b>Nazwa użytkownika</b></label>
<input type="text" placeholder="Wpisz nazwę użytkownika" name="uname" required>

<label for="psw"><b>Hasło</b></label>
<input type="password" placeholder="Podaj hasło" name="psw" required>

<button type="submit">Zaloguj</button>
<label>
<input type="checkbox" checked="checked" name="remember"> Zapamiętaj mnie
</label>
</div>

<div class="container" style="background-color:#f1f1f1">
<button type="button" onclick="document.getElementById('login').style.display='none'" class="cancelbtn">Cancel</button>
<span class="psw"><a href="http://forum.phpbb.pl/ucp.php?mode=sendpassword">Zapomniałeś hasła?</a></span>
</div>
</form>
</div>


<button onclick="document.getElementById('rejestr').style.display='block'" style="width:auto;">Zarejestruj</button>

<div id="rejestr" class="modal">

<form class="modal-content" action="./ucp.php?mode=register">
<div class="imgcontainer">
<span onclick="document.getElementById('rejestr').style.display='none'" class="close" title="Close Modal">&times;</span>
</div>
<div class="container">
<h1>Rejestracja</h1>
<label for="email"><b>Email</b></label>
<input type="text" placeholder="Podaj email" name="email" required>

<label for="psw"><b>Hasło</b></label>
<input type="password" placeholder="Wpisz hasło" name="psw" required>

<label for="psw-repeat"><b>Powtórz hasło</b></label>
<input type="password" placeholder="Wpisz hasło" name="psw-repeat" required>

<label>
<input type="checkbox" checked="checked" name="remember" style="margin-bottom:15px"> Zapamiętaj mnie
</label>
</div>

<div class="clearfix">
<button type="button" onclick="document.getElementById('rejestr').style.display='none'" class="cancelbtn">Rezygnuj</button>
<button type="submit" class="signupbtn">Zarejestruj</button>
</div>
</div>
</form>
</div>

<script>
// Get the modal
var modal = document.getElementById('login');

// When the user clicks anywhere outside of the modal, close it
window.onclick = function(event) {
if (event.target == modal) {
modal.style.display = "none";
}
}
</script>

<script>
// Get the modal
var modal = document.getElementById('rejestr');

// When the user clicks anywhere outside of the modal, close it
window.onclick = function(event) {
if (event.target == modal) {
modal.style.display = "none";
}
}
</script>


To wszystko tworzy schludnie ubraną w .css stronę. Jak podpiąć powyższe okna logowania i rejestracji, tak by można było logować się oraz rejestrować za ich pomocą? Gdzie to umieścić lub gdzie zmodyfikować kod forum?
Próbowałem zmieniać pliki ucp/mode=login oraz ucp/mode=registry, ale bez rezultatu.
Powyższa strona byłaby jedynie jako startowa, widoczna tylko pod adresem forum.hosting/strona.php i to stąd chciałbym, aby można było się logować i rejestrować. Po zalogowaniu przechodziłoby się już do forum. Dlaczego osobna witryna strona.php? Ano dlatego, że po zalogowaniu do forum i kliknięciu w "strona główna", chcę, a raczej wskazane aby użytkownik przeniósł się główną stronę forum. Dlatego strona nosi nazwę przykładowo strona.php, a nie index.php.
Jak więc zmodyfikować, gdzie podpiąć, co dopisać tutaj lub w plikach forum, aby użyć powyższe formularze do logowania i rejestracji do forum phpbb?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: własne okno logowania i rejestracji

Post autor: vader » 29 stycznia 2020, 11:14

rob.mark pisze:
29 stycznia 2020, 10:20


To wszystko tworzy schludnie ubraną w .css stronę. Jak podpiąć powyższe okna logowania i rejestracji, tak by można było logować się oraz rejestrować za ich pomocą? Gdzie to umieścić lub gdzie zmodyfikować kod forum?
Próbowałem zmieniać pliki ucp/mode=login oraz ucp/mode=registry, ale bez rezultatu.
Powyższa strona byłaby jedynie jako startowa, widoczna tylko pod adresem forum.hosting/strona.php i to stąd chciałbym, aby można było się logować i rejestrować. Po zalogowaniu przechodziłoby się już do forum. Dlaczego osobna witryna strona.php? Ano dlatego, że po zalogowaniu do forum i kliknięciu w "strona główna", chcę, a raczej wskazane aby użytkownik przeniósł się główną stronę forum. Dlatego strona nosi nazwę przykładowo strona.php, a nie index.php.
Jak więc zmodyfikować, gdzie podpiąć, co dopisać tutaj lub w plikach forum, aby użyć powyższe formularze do logowania i rejestracji do forum phpbb?
Przecież tak jest, że jak klikniesz odnośnik Strona główna, to przekierowuje na stronę główna forum.

Przy okazji zobacz ten topic https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=2494691

rob.mark
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 2020, 09:28

Re: własne okno logowania i rejestracji

Post autor: rob.mark » 04 lutego 2020, 09:57

Przecież tak jest, że jak klikniesz odnośnik Strona główna, to przekierowuje na stronę główna forum.
No tak, dokładnie tak jest. Dlatego nie mogę podmienić mojej strony z oknami logowania, czy też nazwać jej index.php, ponieważ kliknięcie w "domek" będzie odsyłać mnie na moją stronę logowania, a po zalogowaniu wolę jednak, aby użytkownicy pozostawali na forum.
Tak więc moja strona z oknami logowania oraz rejestracji ma inną nazwę i chcę aby to z niej można było się logować i rejestrować na forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozszerzenia”