Pomoc w instalacji rozszerzen

Pomoc przy instalacji i konfiguracji rozszerzeń do phpBB 3.2.x.. Dyskusje na ich temat oraz baza dodatków i spolszczeń.
Mon.ka
Posty: 20
Rejestracja: 19 listopada 2018, 11:14

Pomoc w instalacji rozszerzen

Post autor: Mon.ka » 19 listopada 2018, 11:20

Cześć,
Domyślam się, że temat taki jak ten może być niezgodny z regulaminem, proszę jednak Administrację by spojrzała na mnie łaskawym okiem, gdyż naprawdę nie wiem już gdzie szukać. Stwierdziłam więc, że zaryzykuję:)

Czy znalazłby się tutaj śmiałek, ktôry zainstalowałby mi kilka rozszerzeń? Osoba, która pomagała mi wcześniej ogarnąć forum od strony twchnicznej niestety mnie wystawiła, a sama nie radzę sobie nawet czytając wszystkue instrukcje z tego forum :(

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomoc w instalacji rozszerzen

Post autor: vader » 19 listopada 2018, 11:28

Fajnie byłoby napisać jakie rozszerzenia chcesz zainstalować. Zrobienie tego naprawdę nie jest trudne.

Mon.ka
Posty: 20
Rejestracja: 19 listopada 2018, 11:14

Re: Pomoc w instalacji rozszerzen

Post autor: Mon.ka » 19 listopada 2018, 11:35

Tak naprawdę chyba największy problem mam z FTP, jeszcze do wczoraj nie wiedziałam co to jest. Z postów na tym forum wywnioskowałam, że jest potrzebne do zainstalowania rozszerzeń, a ja nie umiem się do niego nawet zalogować 😁

Rozszerzeń znalazłam kilka - czat, wspominanie, podziękowania itp, mam linki ale nie chciałam pobierać dopóki nie dowiem się co z nimi dalej zrobić 😁

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomoc w instalacji rozszerzen

Post autor: vader » 19 listopada 2018, 12:01

Gdzie masz hosting? Na pewno na ich stronie oraz na Twoim koncie/emailach od hostingu są informacje jak zalogować się na serwer do katalogu/folderu głównego (FTP), gdzie jest zainstalowany (są pliki) phpBB. Ja np korzystam z progamu WinSCP do tego, chociaż jest ich kilkanaście,

Mon.ka
Posty: 20
Rejestracja: 19 listopada 2018, 11:14

Re: Pomoc w instalacji rozszerzen

Post autor: Mon.ka » 19 listopada 2018, 12:57

Hosting mam w kei.pl. jes tam co prawda zakładka FTP, można tam dodać/ usunąć konto czy zmienić hasło ale nie widziałam nigdzie opcji zalogowania się. Pobrałam więc jakiegoś klienta FTP, nie udało mi się go jakoś połączyć z katalogiem głównym. Nie wiem jak dotrzeć do tych głównych folderów z plikami forum.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomoc w instalacji rozszerzen

Post autor: vader » 19 listopada 2018, 13:04

Musisz mieć oprócz wspomnianego loginu / hasła również jakiś adres do serwera ftp. Jeśli nie możesz tego znaleźć, to skontaktuj się ze swoim hostingiem.

Mon.ka
Posty: 20
Rejestracja: 19 listopada 2018, 11:14

Re: Pomoc w instalacji rozszerzen

Post autor: Mon.ka » 19 listopada 2018, 13:29

Napisałam do nich. Wielkie dzięki za pomoc vader. Pewnie niedługo tu wrócę 😁

Mon.ka
Posty: 20
Rejestracja: 19 listopada 2018, 11:14

Re: Pomoc w instalacji rozszerzen

Post autor: Mon.ka » 19 listopada 2018, 23:15

właśnie zainstalowałam pierwsze rozszerzenie...nie wierzę :D Jeszcze raz dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozszerzenia”