Jak zrobić posegregowane listy tematów na stronie głównej ?

Rozmowy z innymi użytkownikami forum na różne tematy, niekoniecznie związane ze skryptem phpBB.
czani1979
Posty: 3
Rejestracja: 08 stycznia 2021, 14:55

Jak zrobić posegregowane listy tematów na stronie głównej ?

Post autor: czani1979 » 08 stycznia 2021, 15:07

Witam.
To mój pierwszy post związany z tym, że przyszło mi zająć się forum małej organizacji. PHPBB mam już zainstalowane, forum względnie ogarnięte, jednak nie mam pojęcia jak zrobić na stronie głównej, żeby poszczególne tematy były posegregowane w tych jakby ramkach. Tutaj na głównej są takie "ramki" jak ogólne, phpbb3.1.1, phpbb 3.x.x itd. W każdej są tematy związane z poszczególną wersją. Nie potrafię tego zrobić z panelu administratora. Mam tylko jedną ramkę i każde forum jakie dodam pojawia się na liście opisanej FORUM (te nazwy też chciałbym zmieniać).
Generalnie mogę dodać forum,odnośnik i kategorię. Myślałem, że muszę dodać kategorię, jednak mimo że widnieje w konfiguracji, nie pojawia się na stronie.
Wersja PHPBB 3.3.2
Przepraszam za brak fachowego nazewnictwa, jednak to moje pierwsze starcie ze skryptami php.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak zrobić posegregowane listy tematów na stronie głównej ?

Post autor: vader » 08 stycznia 2021, 17:21

Hej,

po zalogowaniu do ACP > Fora (jest tam dokładny opis) i na tej stronie tworzysz główne kategorie. Czyli analogicznie jak tutaj OGÓLNE, PHPBB.3.3.1 itd.

Później po utworzeniu główny for, klikasz nazwę i możesz tworzyć fora (gdzie zakłada się tematy, pisze posty itd.)

Możesz też utworzyć forum, typu odnośnik.

czani1979
Posty: 3
Rejestracja: 08 stycznia 2021, 14:55

Re: Jak zrobić posegregowane listy tematów na stronie głównej ?

Post autor: czani1979 » 08 stycznia 2021, 21:15

Ok. Rozumiem. Już tak robiłem. Wchodzę panel admin > fora > dodaj forum (typ kategoria, nie ma macierzystego, ustawienia kopiuję z tych co są widoczne, nadaję nazwę i jakiś opis) > wyślij i......nie pojawia się na stronie. Jeśli dodam tak forum (jako forum lub odnośnik) to się pojawia.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy po zainstalowaniu powinienem wszystkie fora usunąć ? Ja to które było zmodyfikowałem i od dodałem własne. Czy powinienem wywalić wszystko do zera i najpierw stworzyć kilka kategorii. Druga sprawa, dlaczego mając fora dodaję kategorię i się ona nie pojawia ? Próbowałem nawet stworzyć w tej kategorii forum (jako forum) i w konfiguracji widnieje ale na ekranie po odświeżeniu się nie pojawia.

czani1979
Posty: 3
Rejestracja: 08 stycznia 2021, 14:55

Re: Jak zrobić posegregowane listy tematów na stronie głównej ?

Post autor: czani1979 » 09 stycznia 2021, 09:39

Udało się ! Mam co chciałem. Najpierw musiałem usunąć wszystkie fora, później utworzyć kategorie i nadać im uprawnienia, następnie dla kategori utworzyć fora, jako podrzędne. Wszystko działa. Bardzo dziękuję za pomoc. Temat uważam za zamknięty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”