Sortowanie postów po datach malejąco

Rozmowy z innymi użytkownikami forum na różne tematy, niekoniecznie związane ze skryptem phpBB.
polcraft
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, 14:00

Sortowanie postów po datach malejąco

Post autor: polcraft » 12 maja 2020, 18:28

Witam,

jestem nowy na tym forum. Już od naprawdę długiego czasu szukam sposobu na zmianę domyślnej kolejności sortowania postów na po datach, malejąco. Widziałem wiele zapytań o to na różnych forach ale nie znalazłem żadnej dobrej odpowiedzi. Czy naprawę forum nie ma tak podstawowego ustawienia jak zmiana kolejności wyświetlania?! Wiem że każdy użytkownik może to sobie zmienić w swoich ustawieniach ale szukam czegoś do zmieni domyślny sposób sortowania. To naprawdę irytujące że po wejściu na forum trzeba najpierw iść na koniec aby zobaczyć najnowszy post...

Czy ma ktoś może jakieś proste rozwiązanie tego problemu?

ps. Forum sort order działa ale za bardzo ingeruje w struktury plików i w przypadku update'u forum cała robota od nowa...

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sortowanie postów po datach malejąco

Post autor: vader » 12 maja 2020, 19:52

Cześć,

to dziwne bo wyświetla mi domyślne zawsze najnowszy post w danym temacie / forum. Jaką masz wersję phpBB?

polcraft
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, 14:00

Re: Sortowanie postów po datach malejąco

Post autor: polcraft » 12 maja 2020, 20:02

najnowszą 3.3.0 a moje przykładowe forum to Forum

polcraft
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, 14:00

Re: Sortowanie postów po datach malejąco

Post autor: polcraft » 12 maja 2020, 20:05

ale nie chodzi mi o tematy bo te wyświetlają się jak trzeba od najnowszego na górze ale posty w temacie już nie

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sortowanie postów po datach malejąco

Post autor: vader » 12 maja 2020, 21:24

A jako użytkownik nie masz zmienionego sortowania?

Chyba, że chodzi ci, że jak topic ma np. 3 strony postów, to najnowszy jest na ostatniej stronie? To wg mnie jak najbardziej poprawne zachowanie i tak mi się wyświetlają posty jako gość.

polcraft
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, 14:00

Re: Sortowanie postów po datach malejąco

Post autor: polcraft » 12 maja 2020, 21:32

no tak właśnie, tylko szkoda że nie można tego gdzieś przestawić. Czasem jak się jest na bieżąco z tematem to tylko pierwszy post po wejściu do tematu interesuje a on wówczas jest na końcu.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sortowanie postów po datach malejąco

Post autor: vader » 12 maja 2020, 21:41

Pod każdym tematem jest możliwość zmiany sortowania wyświetlania. Wydaje mi się, że można zimenić domyślne sortowanie przez zapytanie SQL. Poszukaj po angielsku change post order site:phpbb.com. Ale wcześniej zrób kopię bazy danych, a najlepiej przetestuj na jakieś kopi całego forum :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”