Brak wyświetlania obrazków img

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Brak wyświetlania obrazków img

Post autor: vader » 09 grudnia 2019, 14:49

Na podglądzie posta i w zapisanym poście usuwa wszystko pomiędzy znacznikami [img] [ /img], łącznie z tym znacznikiem.

ACP > Użytkownicy i Grupy > Uprawnienia grup na forach. Możesz zacząć od uprawnienia użytkownika na forach. Wybrać siebie i sprawdzić ustawienia. Treść > Używanie znacznika BBCode [img]

mpaw
Posty: 44
Rejestracja: 05 września 2019, 15:40

Re: Brak wyświetlania obrazków img

Post autor: mpaw » 09 grudnia 2019, 17:32

Sprawdziłem. Jest ustawione uprawnienie dla znacznika img. Nie wiem co tu jest grane. Może jakieś pliki na serwerze są uszkodzone?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Brak wyświetlania obrazków img

Post autor: vader » 09 grudnia 2019, 17:51

Więc próbuj wyłączać rozszerzenie i sprawdzać, oczywiście po jednym.

mpaw
Posty: 44
Rejestracja: 05 września 2019, 15:40

Re: Brak wyświetlania obrazków img

Post autor: mpaw » 10 grudnia 2019, 20:19

Dowiedziałem się właśnie, że img mogło zostać wyłączone manualnie w kodzie przez poprzednich adminów.

Mam pytanie. Czy mógłbyś zasmakować adres forum jaki podałem w poście w tym temacie? Nie chciałbym ataku a podałem tu wiele szczegółów

Dziękuję

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Brak wyświetlania obrazków img

Post autor: vader » 10 grudnia 2019, 21:37

Usunąłem adres forum

mpaw
Posty: 44
Rejestracja: 05 września 2019, 15:40

Re: Brak wyświetlania obrazków img

Post autor: mpaw » 12 grudnia 2019, 18:19

Dziękuję. Czy mógłbyś jeszcze zamaskować zainstalowane rozszerzenia? Nie wiem, czy to zbieg okoliczności czy coś innego, ale nasze forum zaczęło się zawieszać. W zasadzie to nie jedno forum, ale cały serwer. Potrzebny jest restart apache. Czy możliwe, że to przez ujawnione przeze mnie dodatki? Przeglądam logi forum i mam kilka niewiadomych. Kiedy serwer siada i przestaje odpowiadać, albo odpowiada z kilkudziesięciosekundowym opóźnieniem, logi pokazują błąd 503

A logi błędów to:

Kod: Zaznacz cały

AH01067: Failed to read FastCGI header
AH01075: Error dispatching request to
Jak mogę zlokalizować, czy powodem awarii serwera jest atak na forum? Szukałem w sieci pod hasłami z tymi błędami, ale nic konkretnego nie znalazłem. Na jednej ze stron (angielskich) napisali, że to może być wina pluginu bądź rozszerzenia (np. WordPressa). Domyślam się, że tak samo może być to wina Rozszerzenia phpBB i dziury w nim. Podobno może być to spowodowane brakiem pamięci dla PHP. Ktoś może po świńsku zawalać całą pamięć i wszystko siada. Dopiero reset poprawia sprawę.

Czy masz jakiś pomysł, co to może być?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Brak wyświetlania obrazków img

Post autor: vader » 13 grudnia 2019, 16:00

Obserwuj logi, możesz dodać sobie google analitics i śledzić ruch na forum. Póki co ciężko powiedzieć coś więcej na temat przyczyny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”