Uprawnienia blokujące pisanie

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
rajpfpbb
Posty: 39
Rejestracja: 11 stycznia 2018, 09:36

Uprawnienia blokujące pisanie

Post autor: rajpfpbb » 09 lutego 2019, 01:34

Cześć

Chciałbym założyć grupę użytkowników, którym będę blokował możliwość pisania w podforum handlowym.
Czyli mam Standardową grupę "Użytkownicy zarejestrowani", która może pisać wszędzie.
A teraz chciałbym dodać grupę "zakaz handlu". Osoby, które dodam do tej grupy nie będą mogły pisać na określonym podforum.
Równocześnie nie chcę usuwać ich z grupy podstawowej, dzięki czemu gdy usunę ich z grupy z zakazem handlu będą mieli standardowe uprawnienia.
Jak to zrobić?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Uprawnienia blokujące pisanie

Post autor: vader » 12 lutego 2019, 08:36

Wydaje mi się, że jak stworzysz nową grupę i nadasz jej uprawnienia do konkretnego forum (wyłącznie możliwość czytania), to powinno działać ok. Ale musisz sam to przetestować.

Weź po uwagę, że jak użytkownik będzie w grupie Zarejestrowanie użytkownicy + nowa_grupa, to może się okazać, że i tak będzie mógł pisać w tym jednym subforum.

Awatar użytkownika
Ciocia
Posty: 5
Rejestracja: 12 listopada 2014, 17:10
Lokalizacja: Gubin
Kontakt:

Re: Uprawnienia blokujące pisanie

Post autor: Ciocia » 14 lutego 2019, 17:36

vader pisze:
12 lutego 2019, 08:36
Weź po uwagę, że jak użytkownik będzie w grupie Zarejestrowanie użytkownicy + nowa_grupa, to może się okazać, że i tak będzie mógł pisać w tym jednym subforum.
Czemu przypisanie tematu do odpowiedniej grupy. Załatwia problem. Grunt to by domyślna grupa użytkowników nie miała tam dostępu.

rajpfpbb
Posty: 39
Rejestracja: 11 stycznia 2018, 09:36

Re: Uprawnienia blokujące pisanie

Post autor: rajpfpbb » 14 marca 2019, 10:56

Niestety było tak jak pisał vader, choć nie sprawdziłem sytuacji gdy domyślna grupa zostanie zmieniona. Będę musiał to przetestować, dziękuję.

tojag
Posty: 55
Rejestracja: 04 maja 2018, 21:14

Re: Uprawnienia blokujące pisanie

Post autor: tojag » 14 marca 2019, 13:18

Nie tak Panie i Panowie.
Nie trzeba zakładać nowych grup ani korzystać z ich uprawnień. Skorzystaj z Uprawnień forów. Tam wskaż forum którego to dotyczy, a następnie grupę użytkowników np. Zarejestrowani użytkownicy. Następnie kliknij Edytuj uprawnienia i najprościej wybierz gotowy zestaw Tylko czytanie. Możesz ewentualnie go tam zmodyfikować wg uznania, np. by nie mogli tylko zakładać nowych tematów,a odpowiadać już tak.
Zastosuj uprawnienia i po wszystkim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”