Usunięcie ukrytego ujemego marginesu.

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.1.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
Arght
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 18:28

Usunięcie ukrytego ujemego marginesu.

Post autor: Arght » 11 listopada 2015, 14:16

Mam problem z tym wystającym ujemnym marginesem. Nie wiem jak się go pozbyć. Z czego on się wytwarza?

Obrazek

Kod w pliku wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

<div class="dropdown hidden">
I nie ma nic więcej.

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Usunięcie ukrytego ujemego marginesu.

Post autor: Zyleta » 12 listopada 2015, 22:03

Musiałbyś poszukać (zapewne) w pliku *.css (nie pamiętam który dokładnie) frazy .hidden (ewentualnie .dropdown lub .dropdown .hidden)

A na czym polega ten błąd? Bo nie bardzo z tego screenu potrafię się tego dopatrzeć (chyba że jest to przesunięcie "Twoje konto" itp. w miejsce, gdzie być nie powinno (albo przynajmniej nie w takiej formie) :P Ale to już chyba bardziej chodzi o "kolejność" elementów, niż sam fakt ujemnego marginesu, ewentualnie może jakieś rozszerzenie się w to wmieszało).

Arght
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 18:28

Re: Usunięcie ukrytego ujemego marginesu.

Post autor: Arght » 02 grudnia 2015, 20:13

Obrazek

1. W ogóle tego ma nie być.
2. Ma to mniejwięcej tak wyglądać.

Po prostu ten margines pojawia się nie wiadomo skąd. W innym miejscu ma -277.5 a tutaj -807.5. Nie chcę żeby w ogóle był jakikolwiek margines ujemny. Skąd on tam jest...

Jest div class a dopisuje sam nie wiem jak "style.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Usunięcie ukrytego ujemego marginesu.

Post autor: Aviator » 03 grudnia 2015, 00:31

Bez adresu forum nic nie zdziałamy, coś tam pokombinowałeś na stylu Prosilver i stąd Ci fiksuje, a my ze screenów nic nie wyczarujemy, możemy jedynie się na nie popatrzeć.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Usunięcie ukrytego ujemego marginesu.

Post autor: Zyleta » 03 grudnia 2015, 08:38

Aviator pisze:Bez adresu forum nic nie zdziałamy, coś tam pokombinowałeś na stylu Prosilver i stąd Ci fiksuje, a my ze screenów nic nie wyczarujemy, możemy jedynie się na nie popatrzeć.
Może za bardzo się nie orientuję, ale nie wygląda mi to na robotę kombinowania w stylu prosilver ;)
Ten "ujemny margines" odnosi się do elementów "chowanych", czyli "dropdown hidden", a jest on z tego powodu, że podczas gdy dany element nie jest widoczny, to tak naprawdę on istnieje, lecz jest przesunięty głęboko poza stronę. Ujemny margines, taki "duży" oznacza tylko tyle, że podczas "ukazania" się ów elementów, zostaje on przesunięty o pewną wartość, tak aby znalazł się w odpowiednim miejscu, stąd moje pytanie w pierwszej odpowiedzi, na czym dokładnie ten błąd polega, bo nie bardzo rozumiem co tam jest nie tak (okej, jest ujemny margines, ale nie jest on tam wrzucony bez powodu, ma swoje określone działanie i myślę że je spełnia (a przynajmniej nie widzę na tych screenach niczego niepokojącego z tym marginesem). Jednocześnie, jak wspominałem, polecałbym sprawdzić w plikach *.css wartości marginesów dla klasy .dropdown i .hidden, jeśli już tak bardzo zależy autorowi na dokonaniu pewnych zmian).

Że nic niepokojącego w ujemnym marginesie, to wystarczyłoby spojrzeć na zwykły prosilver i to samo miejsce które wskazuje autor tematu ;)
http://i.imgur.com/LvET7pH.png - także jest ujemny margines

Arght
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 18:28

Re: Usunięcie ukrytego ujemego marginesu.

Post autor: Arght » 04 grudnia 2015, 14:51

Właśnie chciałem się dowiedzieć czemu w zwykłym prosilverze pojawia się taki ujemny margin tak jak piszesz. Wiem, że nic niepokojącego w tym nie ma, chodzi mi o sam fakt tego, że on się pojawia. Moim skromnym zdaniem taki margin nie powinien w ogóle się pojawiać. Chodzi mi o sam sens tego czegoś po co to. Skoro można to normalnie zamknąć opisująć klasami, bez żadnego marginu... Takie bez sensu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”