Kodowanie stylu - co gdzie się znajduje ?

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.1.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
Awatar użytkownika
aidean
Posty: 5
Rejestracja: 16 października 2013, 13:29
Lokalizacja: Rzeszów

Kodowanie stylu - co gdzie się znajduje ?

Post autor: aidean » 05 czerwca 2015, 16:15

Witam! :) Chciałbym prosić jeżeli to nie problem czy mógłby ktoś rozpisać co w którym pliku się znajduję, a mianowicie, który plik odpowiada np za logo który za tło który za content, czy wszystko jest w jednym pliku? Mam zamiar zakodować styl tylko nie wiem gdzie co się znajduję tutaj w phpbb3 a szukanie tego samemu wszystkie zajęło by mi trochę czasu a czas to pieniądz. Z góry dziękuje! :)

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Kodowanie stylu - co gdzie się znajduje ?

Post autor: Zyleta » 07 czerwca 2015, 22:08

Ogólnie, z początku może być ciężko "wykminić" co i jak, ale jak już się posiedzi trochę, to dojdzie się co i jak ;)

Zaczynając od podstaw:
w katalogu "template", są zawarte informacje o elementach strony (czyli logo, wyszukiwarka, menu, itp.)
w katalogu "theme" są zawarte informacje o stylu elementów strony (czyli rozmiar loga, wygląd wyszukiwarki, wygląd menu, itp.)

katalog "template" jest jest podzielony na pliki odpowiedzialne za różne podstrony/elementy (jak np. nagłówek, stopka, profil, temat, lista użytkowników, itp.)

katalog "theme" podzielony jest na pliki odpowiedzialne za różne rodzaje, jak np. kolorystyka w pliku colours.css, czy inne zmiany (typu wysokość, szerokość, marginesy itp.) głównie w pliku common.css.
Inne pliki odnoszą się do konkretnych elementów, jak np. links.css do linków, buttons - do przycisków, content - do elementów zawartych w innych elementach (np. lista tematów, posty) [przynajmniej ja tak to rozumiem i przynajmniej w większości by się to zgadzało], itp.

Jak zamierzasz robić drobniejsze zmiany, to tyle wystarczy i zmieniać tylko w tych plikach, jakbyś chciał jednak stworzyć "coś większego", to zawsze możesz stworzyć nowy plik css, tylko wtedy uwzględniasz go w pliku stylesheet.css, w ten sam sposób jak pozostałe pliki w nim umieszczone. (oczywiście, jak potrafisz, to możesz też jakieś inne rodzaje, typu .scss, czy jakie to tam są, co się spotkałem na necie z nimi, ale to już ja nie pomogę co z takim czymś zrobić :D)


Hmm.. to chyba tyle z takiego "łopatologicznego" wytłumaczenia co, gdzie i jak :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”