[CDB] Tabbed profile view

Rozszerzenia do phpBB 3.1.x autorstwa użytkowników. Tutaj możesz zaprezentować swoje prace, także w wersjach deweloperskich.
Regulamin forum
Zakładając temat dla swojego stylu, wymagane jest dodanie go jako załącznik (przez forum) w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

[CDB] Tabbed profile view

Post autor: Zyleta » 18 lipca 2016, 00:56

Czesć!
Tak sobie dzisiaj siadłem, bo w sumie jak wspominałem wcześniej, ręczne zmiany w kodzie, do własnego stylu już zrobiłem (wcześniej też i na tym głównie bazowałem, trochę tylko podrasowałem) i postanowiłem jeszcze trochę ulepszyć to i zrobić z tego rozszerzenie!
Mam nadzieję, że nie wyszło źle, u mnie przynajmniej wygląda w porządku, więc śmiało mogę się podzielić i jak zawsze, na wszelkie uwagi odnośnie tego rozszerzenia jestem otwarty, chętnie wysłucham jakiejś konstruktywnej krytyki, podpowiedzi co można lepiej wykonać.

Jedno co prawda mnie martwi, mianowicie podczas przeładowywania strony, zanim cała się załaduje, na ułamek sekundy widać wszystkie zakładki, ale myślę że to zawsze tak, poza tym w niczym nie powinno przeszkadzać, bo po tym ułamku sekundy wszystko jest na swoim miejscu.

Ale ale.. powinienem zacząć od opisu:
Rozszerzenie, które dziś Wam zaprezentuje, jest to zamiana standardowego widoku profilu, na zbudowany z zakładek. Zawsze widoczny jest obszar z avatarem, rangą, nazwą użytkownika... itd., natomiast w zakładkach widnieje kontakt, statystyki oraz podpis - widoczne jedno z wymienionych po wciśnięciu na odpowiednią zakładkę.
Ponieważ nie za bardzo wiedziałem w jaki sposób (za mało eventów moim zdaniem :D) można ów zmiany wykonać bez usuwania standardowego widoku, zrobiłem taki myk, że kontakt i statystyki (jako połączone ze sobą) oraz podpis usunąłem z widoku (standardowo zostawiłem tylko treść z avatarem) i dodałem nowe (oczywiście budowa bez zmian, tylko dodanych kilka elementów ważnych do poprawnego działania). Do tego dodałem dwa nowe eventy, tak aby była możliwość dopięcia nowych zakładek, gdyby ktoś miał ochotę na dodatkowe elementy w profilu użytkownika - te eventy i opis w jaki sposób dodawać kolejne elementy opisany w pliku README.md (w języku angielskim, mam nadzieję że nie będzie to przeszkodą).

W załączniku przesyłam kilka screenów z tego dodatku:
Bez tytułu1.jpg
(40.28 KiB) Pobrany 12175 razy
Bez tytułu2.jpg
(67.23 KiB) Pobrany 12153 razy
Bez tytułu3.jpg
(31.88 KiB) Pobrany 12141 razy
Bez tytułu4.jpg
(30.68 KiB) Pobrany 12144 razy
Bez tytułu5.jpg
(49.8 KiB) Pobrany 12128 razy
A tu plik do pobrania:
Pobierz

Jeszcze link do phpbb.com gdzie napisałem post z tym rozszerzeniem:
Rozszerzenie na phpbb.com

Dodam jeszcze, że dopasowałem wygląd zakładek do widoku na telefonach (i tabletach), na tyle na ile wystarczy do przeglądania, mam nadzieję że się w jakichś szczególnych przypadkach nie wysypie, bo nie sprawdzałem.
Dodatkowo, jeśli ktoś w podpisie wstawi obrazek, to będzie on skalowany do maksymalnej szerokości pola podpisu, tak aby nie rozjeżdżała się strona, ani nie wysypywały się zakładki.
Ostatnio zmieniony 07 listopada 2016, 08:03 przez Zyleta, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód: Aktualizacja paczki do pobrania - wersja 1.0.5

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: tabbed profile view

Post autor: Zyleta » 11 sierpnia 2016, 17:02

Nowsza wersja, polecam raczej korzystać ze strony phpbb.com i githuba, bo tu może mi się zapomnieć wrzucić, albo nie będzie sensu gdyby to miała być mniejsza zmiana :P

Jeszcze pytanko do tych bardziej rozeznanych w temacie rozszerzeń/modów na phpbb.com, czy gdy uważam, że jest to końcowy etap, już gotowy do wydania, to muszę komuś tam dać znać, żeby sprawdził czy w takiej formie nadaje się do dodania do bazy, czy jest to robione co jakiś czas z każdego, czy muszę w jakiś inny sposób zakomunikować ten fakt? Bo z tego co czytałem, są różne przedrostki (DEV, RC, ALPHA, BETA, CDB, ABD).
O ile ALPHA i BETA to wiem że są jeszcze we wstępnej wersji, ABD porzucone i CDB dodane do bazy, to nie wiem dokładnie co znaczy DEV i RC.
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że DEV, czyli jeszcze rozwojowe, a RC jako kandydat do dodania do bazy, tylko nie wiem, czy ja, jako twórca mogę zmienić przedrostek na RC, dając tym samym znać ludziom z phpbb.com że rozszerzenie jest gotowe by dodać je do bazy, czy robią to osoby z wewnątrz phpbb.com gdy już przetestują moją wersję rozszerzenia.

Ogólnie, pytanie, jaki dać przedrostek, by moje rozszerzenie zwróciło uwagę ludzi odpowiedzialnych za dodawanie rozszerzeń do bazy i by się jemu przyjrzeli i dodali do bazy - czy wersja RC (czy wolno mi na taki przedrostek zmienić), czy BETA, czy DEV, czy muszę komuś napisać?

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: [CDB] Tabbed profile view

Post autor: Zyleta » 07 listopada 2016, 08:04

Tu również chciałbym się pochwalić, że rozszerzenie zostało wydane :)
Linki zaktualizowane.

O pomoc można prosić tu, jak i na phpbb.com pod zakładką "Support" :)

I małe info - również i tu jeszcze będę pracował nad udoskonaleniem rozszerzenie, bo i tu nie obyło się bez drobnych uwag ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozszerzenia użytkowników”