Masowe problemy z rozszerzeniami?

Pomoc w przypadku kłopotów z rozszerzeniami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy rozszerzenia, której dotyczy problem. Dla rozszerzenia phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
Raymond
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2016, 16:38

Masowe problemy z rozszerzeniami?

Post autor: Raymond » 05 lipca 2016, 22:24

Witam. Bawiłem się phpBB 3.1.9 na localhoście. Pościągałem trochę modów, na lokalnym serwerze po zainstalowaniu ich działały prawidłowo. Założyłem tymczasowe forum na darmowym cba.pl. Pliki świeże, rozszerzenia czyste niezmodyfikowane, pliki samego silnika także. Zainstalowałem je. W PA się wyświetlają, włączam je, ale... Nie wyświetlają się. W przypadku Board Announcementss pojawia się nawet ich zakładka w menu, ale same powiadomienia się nie wyświetlają.

Te które zauważyłem, że nie działają na ten moment, to:
- [Board Announcements/url]
- [url=https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2315411]Ajax Shoutbox
(tutaj był błąd w przesyłaniu 3 plików przez ftp, w tym główny plik .js o.O
- Forum Legend

Za to inne działały. Np. Scroll to Top, Poster of the Month, czy też 24h activity.

I moje pytanie tutaj to raczej... Z czego to wynika? Z hostingu? Bo nie widzę innego sensu.
I do tego drugie pytanie. Pliki rozszerzeń są trochę dziwnie pakowane. Najpierw zip, potem folder z nazwą autora. One muszą być? Bo bez tego nie działa, czyli pewnie wszystkie ścieżki w wewnętrznych plikach biorą tą nazwę pod uwagę, ech?

Awatar użytkownika
all4phone
Posty: 60
Rejestracja: 20 lipca 2012, 10:30
Kontakt:

Re: Masowe problemy z rozszerzeniami?

Post autor: all4phone » 18 sierpnia 2016, 21:06

Jak sam stwierdziłeś: działają na localhost, czyli rozszerzenia nie posiadają błędów. Z resztą phpbb.com sprawdza je wszystkie przed dodaniem do bazy i udostępnianiem.
Skoncentrowałbym się na poprawnym przesłaniu wszystkich plików na serwer. Najlepiej innym/zaufanym/znanym klientem niż oferuje hosting.
Raymond pisze: I do tego drugie pytanie. Pliki rozszerzeń są trochę dziwnie pakowane. Najpierw zip, potem folder z nazwą autora. One muszą być?
Tak. Poprawna struktura to:
  • - folder z nazwą autora
    • - folder z nazwą rozszerzenia (lub skrót tej nazwy)
      • - pliki i katalogi rozszerzenia
Poprawną ścieżkę dla plików i katalogów rozszerzenia zawsze możesz sprawdzić w drugiej linii pliku composer.json

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”