[mChat] Nieudana instalacja

Pomoc w przypadku kłopotów z rozszerzeniami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy rozszerzenia, której dotyczy problem. Dla rozszerzenia phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
Userr
Posty: 24
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 16:38

[mChat] Nieudana instalacja

Post autor: Userr » 19 stycznia 2016, 17:12

Zarówno forum i mChat instalowałem na locahoście, bo zanim wrzucę to na serwer chcę dobrze forum skonfigurować. Przy instalacji mChatu postępowałem zgodnie z instrukcjami w pliku install.xml. Przy edycji plików były kilka różnic w stosunku do tego co w tej instalacji było opisywane. Np. plik editor.js był nie w katalogu styles/prosilver/template/editor.js tylko tutaj: assets\javascript\editor.js. Po edycji tych wszystkich plików uruchomiłem skrypt mchat_install.php i zamiast instalacji pojawiły się dwa warning:
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 157: include(./includes/db/db_tools.php): failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 157: include(): Failed opening './includes/db/db_tools.php' for inclusion (include_path='.;C:/xampp/php/PEAR')
Nie udało się więc zainstalować mChatu. Z czego to może wynikać? W pliku install.xml jest napisane:
Ten MOD został zaprojektowany dla phpBB 3.0.12 i może nie działać tak jak powinien na innych wersjach phpBB.
a ja mam właśnie nowszą wersję phpBB 3.1.6, więc podejrzewam, że mam niekompatybilną wersję phpBB? Aczkolwiek ktoś twierdzi, że mChat mu działa na phpBB 3.1.6:
mChat working great in 3.1.6 forum - fantastic job - no issues that I've found yet.
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... #p14207841

Jeżeli jednak okazałoby się, że to kwestia wersji phpBB, to jest jakieś bezpieczne źródło skąd można ściągnąć wersję phpBB 3.0.12? Na oficjalne stronie jest z tego co widzę tylko wersja 3.0.14:
https://www.phpbb.com/downloads/3.0/

Mozę stąd?
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2200921

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: [mChat] Nieudana instalacja

Post autor: Zyleta » 19 stycznia 2016, 17:44

Polecam jednak stąd:
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2281451
Bo wersje 3.1 w górę nie korzystają z modyfikacji, a z rozszerzeń (czyli wszystkie mody, jakie były dla 3.0, nie będą działały pod 3.1 i odwrotnie - rozszerzenia pod 3.1 nie będą działały pod 3.0). W skrócie, budowa jest zupełnie inna i przede wszystkim sposób instalacji jest kompletnie inny - prostszy niż to miało miejsce w 3.0.x
Oczywiście, jak zawsze, podając link do rozszerzeń jeszcze nie zatwierdzonych, nie ukończonych, ostrzegam, że instalacja na żywym forum może być ryzykowna, dlatego dobrze że pierw testujesz na localhoście ;)

Userr
Posty: 24
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 16:38

Re: [mChat] Nieudana instalacja

Post autor: Userr » 19 stycznia 2016, 20:04

Super, działa :)
Rzeczywiście, instalacja dużo prostsza niż w przypadku wersji mChatu przeznaczonego dla wersji phpBB 3.0.x. :)
Zyleta pisze:Oczywiście, jak zawsze, podając link do rozszerzeń jeszcze nie zatwierdzonych, nie ukończonych, ostrzegam, że instalacja na żywym forum może być ryzykowna, dlatego dobrze że pierw testujesz na localhoście ;)
Tylko jak to później przenieść na serwer? Wystarczy przekopiować z localhosta na serwer pliki forum oraz tabele forum z bazy danych?

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: [mChat] Nieudana instalacja

Post autor: Zyleta » 19 stycznia 2016, 20:36

A nie możesz po prostu wrzucić na serwer? Szczerze, nie bardzo się orientuję jak to działa, ale wydaje mi się że wrzucasz pliki tak jak w instrukcji i uruchamiasz w panelu administratora

Userr
Posty: 24
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 16:38

Re: [mChat] Nieudana instalacja

Post autor: Userr » 21 stycznia 2016, 22:04

Zyleta pisze:Oczywiście, jak zawsze, podając link do rozszerzeń jeszcze nie zatwierdzonych, nie ukończonych, ostrzegam, że instalacja na żywym forum może być ryzykowna, dlatego dobrze że pierw testujesz na localhoście ;)
Pytanie, czy w ogóle rozsądnym rozwiązaniem jest używać niezatwierdzonych rozszerzeń? Testując na localhoście można przecież wszystkich bugów nie wyłapać.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [mChat] Nieudana instalacja

Post autor: Aviator » 22 stycznia 2016, 01:52

Każdy ma swój rozsądek i niech robi ze swoim forum co chce.
Używałem kilkudziesięciu modów które były porzucone w fazie rozwoju itp. jak zaczynały się problemy to były usuwane.
Zazwyczaj były to problemy że gryzły się z innymi modami ale każdy admin swojego forum który po czasie nabierze jakaś wiedzę poruszania się po internecie da rade sobie z tym poradzić.

Jeden może dwa mody miały luki bezpieczeństwa.
Także póki macie głowę na karku i potraficie robić kopie zapasowe to nic wam nie grozi.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: [mChat] Nieudana instalacja

Post autor: travel » 22 stycznia 2016, 10:26

Userr pisze:Pytanie, czy w ogóle rozsądnym rozwiązaniem jest używać niezatwierdzonych rozszerzeń?
Wg. uznania.
Ostatnio przekonuję się do niestabilnych rozszerzeń.
Wcześniej byłem sceptyczny, teraz zmieniam swoje podejście.
Aviator pisze:Każdy ma swój rozsądek i niech robi ze swoim forum co chce.
Podzielam tę opinię.

Userr
Posty: 24
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 16:38

Re: [mChat] Nieudana instalacja

Post autor: Userr » 22 stycznia 2016, 10:44

Aviator pisze:Jeden może dwa mody miały luki bezpieczeństwa.
Właśnie o to bezpieczeństwo się najbardziej martwię.

Orientujecie się może, jaką historię mają niezatwierdzone rozszerzeń mChata do tej pory? Czy były tam jakieś poważne luki?

Userr
Posty: 24
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 16:38

Re: [mChat] Nieudana instalacja

Post autor: Userr » 24 stycznia 2016, 17:24

Ostatecznie postanowiłem jednak zainstalować zatwierdzoną wersję mChata 1.3.8 i phpBB w wersji 3.0.12:
https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... w_version/

Pokopiowałem te wszystkie kody w odpowiednie miejsca phpBB jak to jest opisane w instrukcji i mChat się zainstalował :) Nie wiem jednak czy w jednym pliku nie zrobiłem błędu. Chodzi o to, że w pliku viewonline.php linie kodu, które były do znalezienia:

Kod: Zaznacz cały

$location_url = append_sid("{$phpbb_root_path}index.$phpEx");
		break;
wystąpiły wielokrotnie i po każdym ich wystąpieniu wstawiłem odpowiedni kod mChata, a może powinienem to zrobić tylko przy pierwszym ich wystąpieniu?

Raz wystąpił też kod:

Kod: Zaznacz cały

$location_url = append_sid("{$phpbb_root_path}index.$phpEx");
			}
		break;
czyli była tam jeszcze dodatkowa klamra, o której w instrukcji nie było mowy i też wstawiłem kod mChata po tym kodzie.

Na razie mChat działa prawidłowo, ale nie chciałbym, żeby jakieś błędy okazały się dopiero po czasie i to przez taką błahostkę :)

wicy
Posty: 168
Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: [mChat] Nieudana instalacja

Post autor: wicy » 24 stycznia 2016, 17:40

Coś się tak uparł na mchata? Są inne czaty dobrze działające na 3.1.x
_________
forgen.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”