Budowa rozszerzeń

Pomoc w przypadku kłopotów z rozszerzeniami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy rozszerzenia, której dotyczy problem. Dla rozszerzenia phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
drooid
Posty: 23
Rejestracja: 27 grudnia 2014, 15:06
Kontakt:

Budowa rozszerzeń

Post autor: drooid » 28 grudnia 2014, 19:18

Czy mógłby mnie ktoś odesłać do opisu budowy rozszerzenia? Dokładniej - plików niezbędnych do instalacji rozszerzenia.
Mam parę własnych modyfikacji, wszystko działało pod 3.0.12 i działa pod 3.1, ale może zrobiłbym z nich ext'a z prawdziwego zdarzenia...

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Budowa rozszerzeń

Post autor: Zyleta » 29 grudnia 2014, 16:43

Nie wiem, czy byłoby coś takiego w języku polskim obecnie, może kiedyś ktoś przetłumaczy, ale jeśli angielski nie jest dla Ciebie tajemnicą, to poleciłbym ten dział:
https://www.phpbb.com/community/viewforum.php?f=461
Tam, już zależy na jakim etapie jesteś (w sensie, czy miałeś te modyfikacje napisane "od A do Z" pod 3.0.12 (czyli np. rozpisane co gdzie i jak po kolei), to pewnie starczyłoby przeczytanie tematu o konwersji modów z 3.0.x do 3.1.x

Podstawową rzeczą, jaką będziesz musiał poznać, to działanie "eventów", ale tak "na chłopski rozum", to trudne to nie jest, ale jeśliby się zagłębić i jakoś wykorzystać, to już nie mam pojęcia :P

drooid
Posty: 23
Rejestracja: 27 grudnia 2014, 15:06
Kontakt:

Re: Budowa rozszerzeń

Post autor: drooid » 29 grudnia 2014, 17:27

Zdałby się jakiś tutorial w rodzaju "Hello world" :D
Jest trochę opisane tutaj https://www.phpbb.com/extensions/writing/ ale nie wiem czy to rozkmnię. W moim wieku takie zabawy przyprawiają o bóle głowy.

Awatar użytkownika
Pico
Posty: 109
Rejestracja: 21 listopada 2010, 12:12

Re: Budowa rozszerzeń

Post autor: Pico » 29 grudnia 2014, 19:42

Zacznij od przestudiowania jak zbudowane są oficjalne rozszerzenia - "każda" linia kodu jest dokładnie opisana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”