phpBB3 nie wysyła powiadomień na adresy gmail i wp

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
cereza
Posty: 1
Rejestracja: 27 czerwca 2017, 08:24

phpBB3 nie wysyła powiadomień na adresy gmail i wp

Post autor: cereza » 27 czerwca 2017, 08:39

Od dłuższego czasu zmagamy się (ignorujemy) problem z wiadomościami aktywacyjnymi i innymi powiadomieniami na naszym forum. Od dłuższego czasu użytkownicy, którzy rejestrowali się przy użyciu konta Gmail, nie otrzymują jakichkolwiek wiadomości od forum. Początkowo (i to było jeszcze przed zaktualizowaniem się do wersji 3.0.x) wiadomości od forum trafiały do folderu spam. Później Gmail zaczął je chyba całkowicie blokować. Po zaktualizowaniu forum niektórzy doświadczyli tego problemu po raz pierwszy. U innych - np. u mnie - problem nagle się rozwiązał, po czym wrócił nagle po kilku miesiącach. Eksperymentalnie spróbowałam zarejestrować nowe konto przy użyciu adresu WP i ku mojemu przerażeniu wiadomość aktywacyjna w ogóle na niego nie dotarła. Założyłam kolejne konto, tym razem na Onecie - i tutaj wszystko śmignęło, aż miło. Główny adres e-mail forum jest w ogóle w domenie O2.

Próbowałam znaleźć rozwiązanie, ale kiedy ludzie pytają o niekompatybilność phpBB3 z Gmailem, mają na myśli to, że forum nie wysyła powiadomień, kiedy jego głównym adresem jest adres Gmail-owski. A mnie chodzi o to, że niektóre domeny (na razie wiem o Gmailu i WP) w ogóle odrzucają wiadomości od forum phpBB3. Na innych wszystko działa, więc to chyba nie jest kwestia jakichś wewnętrznych ustawień. Nie mam pojęcia, co możemy z tym zrobić. Nie znamy się za bardzo na kwestiach technicznych. Wyczytałam, że może nasze wiadomości automatyczne nie spełniając jakichś tam dziwnych wymagań, tj. nie oferują możliwości anulowania subskrypcji (na forum by się tak dało?) i wyglądają Gmail-owi podejrzanie.

Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Strasznie przepraszam, jeśli pytanie głupie.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: phpBB3 nie wysyła powiadomień na adresy gmail i wp

Post autor: vader » 27 czerwca 2017, 16:00

Wejdź w ACP > Konserwacja > Dziennik błędów Jakie masz tam błędy w kontekście wysyłania email. Wrzuć kilka.

tojag
Posty: 55
Rejestracja: 04 maja 2018, 21:14

Re: phpBB3 nie wysyła powiadomień na adresy gmail i wp

Post autor: tojag » 04 lutego 2019, 14:28

Ciekawe czy @Cereza rozwiązał problem. Z moich obserwacji wynika, że to raczej problem hostingu niż phpbb. Gmail stosuje od dłuższego czasu metodę szarej listy i odrzucania wiadomości przy pierwszym odebraniu. W tej sytuacji serwer nadający powinien wysłać ją ponownie.
Inne poczty wymagają czasem dobrze zdefiniowanych rekordów serwera pocztowego. DKIM i DMARC mile widziane.
Można potestować narzędziem: www.mail-tester.com
U mnie wynik 9.5/10 lub 10/10 a i tak czasem z wp odrzuca z komunikatem, że konto zablokowane administracyjnie, mimo, że ktoś do mnie z niego pisze. Nie wiem czego WP wymaga by wysłać im email. Jeśli macie takie problemy, podzielcie się info.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”