phpBB3 nie wysyła powiadomień na adresy gmail i wp

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
cereza
Posty: 1
Rejestracja: 27 czerwca 2017, 08:24

phpBB3 nie wysyła powiadomień na adresy gmail i wp

Post autor: cereza » 27 czerwca 2017, 08:39

Od dłuższego czasu zmagamy się (ignorujemy) problem z wiadomościami aktywacyjnymi i innymi powiadomieniami na naszym forum. Od dłuższego czasu użytkownicy, którzy rejestrowali się przy użyciu konta Gmail, nie otrzymują jakichkolwiek wiadomości od forum. Początkowo (i to było jeszcze przed zaktualizowaniem się do wersji 3.0.x) wiadomości od forum trafiały do folderu spam. Później Gmail zaczął je chyba całkowicie blokować. Po zaktualizowaniu forum niektórzy doświadczyli tego problemu po raz pierwszy. U innych - np. u mnie - problem nagle się rozwiązał, po czym wrócił nagle po kilku miesiącach. Eksperymentalnie spróbowałam zarejestrować nowe konto przy użyciu adresu WP i ku mojemu przerażeniu wiadomość aktywacyjna w ogóle na niego nie dotarła. Założyłam kolejne konto, tym razem na Onecie - i tutaj wszystko śmignęło, aż miło. Główny adres e-mail forum jest w ogóle w domenie O2.

Próbowałam znaleźć rozwiązanie, ale kiedy ludzie pytają o niekompatybilność phpBB3 z Gmailem, mają na myśli to, że forum nie wysyła powiadomień, kiedy jego głównym adresem jest adres Gmail-owski. A mnie chodzi o to, że niektóre domeny (na razie wiem o Gmailu i WP) w ogóle odrzucają wiadomości od forum phpBB3. Na innych wszystko działa, więc to chyba nie jest kwestia jakichś wewnętrznych ustawień. Nie mam pojęcia, co możemy z tym zrobić. Nie znamy się za bardzo na kwestiach technicznych. Wyczytałam, że może nasze wiadomości automatyczne nie spełniając jakichś tam dziwnych wymagań, tj. nie oferują możliwości anulowania subskrypcji (na forum by się tak dało?) i wyglądają Gmail-owi podejrzanie.

Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Strasznie przepraszam, jeśli pytanie głupie.

vader
Moderator
Posty: 764
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: phpBB3 nie wysyła powiadomień na adresy gmail i wp

Post autor: vader » 27 czerwca 2017, 16:00

Wejdź w ACP > Konserwacja > Dziennik błędów Jakie masz tam błędy w kontekście wysyłania email. Wrzuć kilka.

ODPOWIEDZ