Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
Lech-u
Posty: 164
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 11:25

Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Post autor: Lech-u » 23 sierpnia 2016, 13:00

Czy jest możliwość sprawdzenia, którzy użytkownicy forum (wliczając rangi specjalne np. moderatorzy itp.) mają włączoną opcję "założyciel"?
Lub:
ilu jest aktualnie założycieli?

Jeśli tak, to gdzie i jak to sprawdzić?

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Post autor: Zyleta » 23 sierpnia 2016, 15:05

Jak masz dostęp do bazy, to albo wchodzisz w tabelę _users i sortujesz po kolumnie user_type - osoby co mają wartość ustawioną na "3" (tak mi się zdaje, że jest to to, bo tylko w tym miejscu różnię się od innych użytkowników), są ustawieni jako założyciele.
Inną możliwością (również z bazy) jest wpisanie zapytania

Kod: Zaznacz cały

SELECT `username` FROM `phpbb_users` WHERE `user_type` = 3
wynikiem będzie nazwa każdego użytkownika który jest założycielem (ma włączoną opcję "założyciel").

Gdy nie masz dostępu do bazy, to poza ręcznym wchodzeniem w każdego użytkownika z osobna, możesz spróbować napisać kod, który wyświetli Ci użytkowników będących założycielami, ale że nie jestem bardzo obeznany w tych sprawach, nie za bardzo będę w stanie pomóc.
Możesz też spróbować zrobić taki myk, że tworzysz nową grupę (sprawdzasz jakie "ID" posiada ta grupa - przyda się dostęp do bazy, ale da radę bez tego) i tworzysz kod z wykorzystaniem zapytania wyżej przeze mnie wymienionego, tylko do tego dojdzie zmiana grupy wybranych użytkowników (tych którzy zostaną wybrani z tego zapytania) na tą przez Ciebie stworzoną. Potem tylko sprawdzić kto należy do tej grupy i już będzie wszystko wiadomo - oczywiście byś musiał jeszcze wtedy po sobie posprzątać, chyba że nie przeszkadzałoby Ci że ktoś trafił do jakieś innej grupy :D

Lech-u
Posty: 164
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 11:25

Re: Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Post autor: Lech-u » 24 sierpnia 2016, 09:12

Jak masz dostęp do bazy, to albo wchodzisz w tabelę _users i sortujesz po kolumnie user_type - osoby co mają wartość ustawioną na "3" (tak mi się zdaje, że jest to to, bo tylko w tym miejscu różnię się od innych użytkowników), są ustawieni jako założyciele.
Hmmm.
Trochę to tajemnicze dla mnie.

Myślę, że mam dostęp do bazy, ale... nie bardzo wiem jak tam dotrzeć.
Jak rozumiem baza jest na FTP, a nie w panelu administratora.

I jak już jestem na FTP to gdzie dalej szukać?

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Post autor: Zyleta » 24 sierpnia 2016, 13:13

Nie, z bazą nie łączysz się przez FTP, tylko przez panel Twojego hosta. Jak korzystasz z serwera lokalnego, np. przez XAMPP, to przy bazie MySQL masz przycisk admin.

Ogólnie, podczas instalacji skryptu, miałeś pole w którym musiałeś określić między innymi nazwę hosta bazy danych - wchodząc na ten adres i wpisując nazwę użytkownika bazy danych oraz hasło (też musiałeś je podać podczas tworzenia forum - a wcześniej musiałeś takiego użytkownika utworzyć w panelu serwera hostującego). Tak się łączysz z bazą danych ;)

Lech-u
Posty: 164
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 11:25

Re: Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Post autor: Lech-u » 02 września 2016, 09:45

Okey.
Udało się tak zrobić jak radziłeś.
Zyleta pisze:w tabelę _users i sortujesz po kolumnie user_type - osoby co mają wartość ustawioną na "3"
Już wiem ilu jest z 3.
Zakładam tak jak Ty, że 3 = założyciel.
A co oznacza 2? Oraz 1 i 0?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Post autor: Zyleta » 02 września 2016, 10:37

Zgodnie z tym https://www.phpbb.com/community/viewtop ... 5#p6932675
define('USER_NORMAL', 0);
define('USER_INACTIVE', 1);
define('USER_IGNORE', 2);
define('USER_FOUNDER', 3);

0 is for normal users (zwykli użytkownicy)
1 is for deactivated/inactive users (dezaktywowani/nieaktywni użytkownicy)
2 is for bots and anonymous user (boty i anonimowy)
3 is founder user (założyciel)

Lech-u
Posty: 164
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 11:25

Re: Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Post autor: Lech-u » 02 września 2016, 14:35

A można tak podejrzeć też Moderatorów?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Post autor: Aviator » 02 września 2016, 23:01

Po co nadajesz im tak ważne uprawnienie jak założyciel?
Założyciela powinien mieć tylko właściciel forum lub inny administrator do którego masz pełne zaufanie.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Post autor: Zyleta » 02 września 2016, 23:16

Lech-u pisze:A można tak podejrzeć też Moderatorów?
Można, ale patrząc nie w kolumnę 'user_type' lecz w 'group_id', tylko tu haczyk, jeśli ktoś ma ją ustawioną na domyślną (główną, zwał jak zwał).

Możesz też wejść do PA w pozycjonowanie grup, dodać grupę moderatorów jeśli nie jest w wyświetlaniu zespołu i dodatkowo zaznaczyć opcję wszystkie grupy, aby wyłapało każdego, nawet jak jego grupą domyślną będzie administrator - wtedy wchodzisz na stronę "zespół administracyjny" i masz wypisanych wszystkich członków grupy moderator.

Lech-u
Posty: 164
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 11:25

Re: Jak wyświetlić wszystkich "założycieli"?

Post autor: Lech-u » 03 września 2016, 05:39

Dzięki!
Aviator pisze:Po co nadajesz im tak ważne uprawnienie jak założyciel?
Właśnie, że nie nadaję.
Ale musiałem sprawdzić ilu "założycieli" było nadanych wcześniej. Teraz wiem i sprawa jest już pod pełną kontrolą.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”