forum phpBB3 integracja z portalem

Dyskusje odnośnie pomostów oraz integracji phpBB 3.0.x z systemami zarządzania treścią (CMS).
miszczu168
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2009, 01:54

forum phpBB3 integracja z portalem

Post autor: miszczu168 » 15 marca 2009, 14:39

mam zainstalowane na serwerze forum phpbb3 i portal 1.2.2 . Chciałbym zintegrować forum ze skryptem phpbb3 z portalem. Chodzi mi oto żeby z działu Newsy na forum Newsy pojawiały się na portalu (automatycznie).
Żeby logowanie było i na forum i na portalu, logowanie na portalu powodowało by i zalogowanie na forum ale nie przenosiło by tam.

Awatar użytkownika
Sccubia Polacco
Zasłużony
Posty: 148
Rejestracja: 11 czerwca 2008, 18:16
Kontakt:

Re: forum phpBB3 integracja z portalem

Post autor: Sccubia Polacco » 15 marca 2009, 17:49

miszczu168 pisze:mam zainstalowane na serwerze forum phpbb3 i portal 1.2.2 . Chciałbym zintegrować forum ze skryptem phpbb3 z portalem.
Wszystko masz w instrukcji.

miszczu168 pisze:Chodzi mi oto żeby z działu Newsy na forum Newsy pojawiały się na portalu (automatycznie).
W PA na zakładce Portal ustawienia -> News -> Zmieniasz News Forum ID (w linku do tego działu masz ID podane).
miszczu168 pisze:Żeby logowanie było i na forum i na portalu, logowanie na portalu powodowało by i zalogowanie na forum ale nie przenosiło by tam.
Podtrzymywanie sesji jest w standardzie, nie potrzeba nic kombinować.
Z tym przenoszeniu po zalogowaniu musisz niestety poszukać sam, pamiętam tylko że rzecz rozbijała się to aby zamiast index.php plik portal.php krył się pod linkiem do forum.

Adaka
Posty: 33
Rejestracja: 13 marca 2009, 11:06

Re: forum phpBB3 integracja z portalem

Post autor: Adaka » 16 marca 2009, 15:41

Ja mam podobny problem tylko u mnie w PA nie ma takiego miejsca.

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: forum phpBB3 integracja z portalem

Post autor: daroPL » 16 marca 2009, 16:51

Odświeżałeś cache forum?

Zablokowany

Wróć do „Integracja”