[CSS] Problem z organiczeniem dolnego marginesu

Forum poświęcone skryptom, językom programowania, serwerom i hostingowi, domenom itp.
kingu80
Posty: 11
Rejestracja: 03 czerwca 2012, 12:15

[CSS] Problem z organiczeniem dolnego marginesu

Post autor: kingu80 » 02 grudnia 2013, 11:09

Witajcie.
Mam pewien problem którego ani ja ani kolega nie możemy rozwiązać. Problem dotyczy strony www.carrom.pl i chodzi dokładnie o tą ramkę po prawej strony slidera, ten taki kwadrat szary z biały tekstem. Chcę tam to pole jakoś ograniczyć stosując marginesy, np dać ograniczenie po 10px z prawej, lewej, od góry i od dołu. I o ile na padding-top, left i right jest reakcja to na padding-bottom reakcji nie ma żadnej. Nie mogę ustawić ograniczenia na dole. Bardzo Was proszę o pomoc bo ja już chyba do tego nie dojdę. Kilka osób próbowało i rozkładają ręce. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: [CSS] Problem z organiczeniem dolnego marginesu

Post autor: jaroslw » 02 grudnia 2013, 17:17

Po dodaniu padding, brakuje dolnego marginesu ponieważ tekst nie mieści się wtedy w bloku. Masz trzy rozwiązania:
1. Skrócić tekst.
2. Zbudować ten blok tak, by przyjmował dynamiczną wysokość, w zależności od treści.
3. Pasek przewijania.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

kingu80
Posty: 11
Rejestracja: 03 czerwca 2012, 12:15

Re: [CSS] Problem z organiczeniem dolnego marginesu

Post autor: kingu80 » 02 grudnia 2013, 17:28

Właśnie tu chodzi o to żeby ten blok był na sztywno ustawiony i żeby tekst nie zaczynał się od samej dolnej krawędzi tego szarego kwadratu tylko z 10px ponad nim. Jeśli tekst będzie za długi to ma go po prostu ucinać. Może pokażę na obrazku o co mi chodzi. Obecnie mam tak:

Obrazek

Czyli tekst w tej ramce jest od samej skrajnej lewej krawędzi do skrajnej prawej i od samej góry do samego dołu, nie ma żadnych marginesów.

A chcę żeby było tak:

Obrazek

Czyli delikatne marginesy z każdej strony bez względu na długość tekstu. Tekst ma po prostu ucinać jeśli nie będzie się on mieścić ale absolutnie ma nie wyjeżdżać poza ten obszar.

Awatar użytkownika
stormfly
Posty: 17
Rejestracja: 28 marca 2013, 15:24
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [CSS] Problem z organiczeniem dolnego marginesu

Post autor: stormfly » 05 grudnia 2013, 13:14

overflow: hidden nie załatwia sprawy?
tworzenie katowice, "Jak ktoś mówi: 'Chciałbym języka programowania, w którym trzeba tylko powiedzieć, co się chce osiągnąć' dajcie mu lizaka."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Webmastering”