Gdzie CMS może przechowywać pliki ze stronami.

Forum poświęcone skryptom, językom programowania, serwerom i hostingowi, domenom itp.
lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Gdzie CMS może przechowywać pliki ze stronami.

Post autor: lukpio3 » 23 lipca 2012, 19:51

Witam.
Może nie właściwie zatytułowałem temat, chodzi mi o to w którym katalogu, CMS MODx może przechowywać pliki ze stronami. Chodzi mi o to że np mam stronę główną i chciałbym w niej coś zmienić. W panelu administracyjnym zrobić tego nie mogę ponieważ mogę co najwyżej dodawać i edytować podstrony ale wpływu na wygląd strony nie mam żadnego tylko właśnie nie wiem gdzie ten plik ze stroną główną może być przechowywany. Zrobiłem przeszukiwanie tzn na stronie głównej mam listę 5 linków a pod nimi przycisk w postaci hiperłącza o treści "Zobacz wszystkie", wpisałem ten teks w TC aby przeszukał mi wszystkie pliki ale kicha, nie znalazł takiej frazy. Znalazł ją jedynie w cache'u ale to nie o taką stronę mi chodzi. No i teraz mam zagwozdkę gdzie to ewentualnie może siedzieć. Pod warunkiem oczywiście że dobrze rozumuję budowanie stron w oparciu o CMS i takowy plik w ogóle istnieje.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Gdzie CMS może przechowywać pliki ze stronami.

Post autor: Aviator » 23 lipca 2012, 20:04

Ten CMS zapisuje strony na bazie tak jak Wordpress i Joomla.
Jedyna opcja edycji stron odbywa się tylko za pośrednictwem edytora WYSIWYG w ACP lub z poziomu bazy jeżeli oczywiście mamy taką wiedze.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Gdzie CMS może przechowywać pliki ze stronami.

Post autor: jaroslw » 23 lipca 2012, 20:06

Zerknij do dokumentacji, jeśli znasz angielski:
http://rtfm.modx.com/display/MODx096/Designing

Szablony powinny być w jakimś osobnym katalogu. Szukaj raczej jakichś charakterystycznych fragmentów kodu (znaczniki, klasy, identyfikatory). Tekstów i adresów URL na pewno w szablonie nie znajdziesz, bo będą przetwarzane przez funkcje - stąd możliwość tłumaczenia witryny. Tyle mogę podpowiedzieć, bo z MODx styczności nie miałem.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Re: Gdzie CMS może przechowywać pliki ze stronami.

Post autor: lukpio3 » 23 lipca 2012, 20:09

Tak właśnie myślałem że to jest w bazie :|. No nic, a powiedz mi bardzo Cię proszę, co to za edytor WYSIWYG? W ACP niestety nie ma możliwości edycji :(. Mam słuchaj w menu ACP "Strona Główna", biorę robię edytuj i pustka, zero, żadnego kody, po prostu czysto. Mogę co najwyżej podejrzeć źródło strony w ACP i to w sumie tyle. Ale edytować już tego nie mogę. Widać jest to zablokowane. Z całą pewnością w bazie tylko nie wiem czy da się to odblokować. A przy pomocy tego edytora co piszesz jest to prostsze niż właśnie w bazie?

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Gdzie CMS może przechowywać pliki ze stronami.

Post autor: Aviator » 23 lipca 2012, 20:16

Edytor WYSIWYG to te okienko w którym wpisujemy treść (mówiąc łopatologicznie) ;)

A nie masz w ACP katalogu pod nazwą 'glowna' ?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

lukpio3
Posty: 21
Rejestracja: 22 lipca 2012, 16:55

Re: Gdzie CMS może przechowywać pliki ze stronami.

Post autor: lukpio3 » 23 lipca 2012, 20:29

A więc jest tak jak wczoraj widziałeś, nie wiem czy pamiętasz, po lewej stronie w CMSie mam drzewko dokumentów, znajduje się tam również taki dokument jak "Strona Główna". Wchodzę w niego, biorę edytuj i edytor jest czyściutki, nie ma w nim nic, wychodzę z niego, na górze mam 3 zakładki dotyczące tej strony jak i każdej innej podstrony i jedna z tych zakładek to źródło. Mogę tam wejść, podejrzeć jak wygląda i na tym się kończy. Nie mogę absolutnie nic edytować :(.



EDIT
Miałeś rację, pliki strony zapisane są w bazie danych w tabeli modx_site_content

ODPOWIEDZ

Wróć do „Webmastering”