Linki i teksty w jezyku angielskim

Jeżeli masz pomysł na jakąś modyfikację bądź poszukujesz jakiegoś moda to zerknij do tego działu.
tarsus
Posty: 3
Rejestracja: 28 lipca 2007, 13:22

Linki i teksty w jezyku angielskim

Post autor: tarsus » 28 lipca 2007, 13:37

Na wstepie witam i pozdrawiam wszystkich uzytkowników forum.
Zaczynam dopiero i jestem zielony jak malo kto tak samo z phpbb jak i z html, ale forum i portal juz stoi wiec nie ma tragedii.
Moje pytanie dotyczy skladni html.

W phpbb mozna robic "menu wlasne" wstawiac tam linki teksty - cokolwiek chcemy.
czy jest jakis w takim razie element skladni, komenda w html, ktora w przypadku zmiany jezyka uzytkownika na angielski (czy tam inny) automatycznie wywola na ekran w danym momencie opis/link po angielsku.
Jak pisalem wczesniej, zielony jestem wiec prosze sie nie smiac z przykladu ktory podam ponizej:

Jak wstawiamy linka to robimy tak:

<a href="http://www.phpbb.pl">Link do strony o PHPBB</a>

czy np tekst:

<center>Opis raz dwa trzy</center>

mnie chodzi o to czy nie ma czegos takiego jak np:

<a href="http://www.phpbb.pl">Link do strony o PHPBB<eng>link to website PHPBB</eng></a>

lub tekst:

<center>Opis raz dwa trzy<eng>Description one two three</eng></center>

... wtedy to co jest w pomiedzy <eng> i </eng> pojawi sie tylko gdy zostanie zmieniony jezyk forum na angielski.
Komende <eng> wymyslilem oczywiscie dlal przykladu zeby zobrazowac lepiej o co mi chodzi.

Dzieki

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 28 lipca 2007, 14:39

raczej nic takiego nie istnieje. nigdy sie z tym nie spotkałem a nie powiem byłbym zainteresowany :D

no i nie ten dział bo ty raczej szukasz modyfikacji a nie masz problemu z forum. radze czytać opisy działów gdy coś piszesz.
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

tarsus
Posty: 3
Rejestracja: 28 lipca 2007, 13:22

Post autor: tarsus » 28 lipca 2007, 14:49

A ja tu wlasnie szukam gdzie mojego posta wcielo :)

No nic... szkoda, nie bedzie angielskiej wersji :(

... no dobra, ale przeciez w portalu jest Menu, w ktorum linku do grup, wyloguj, uzytkownicy, zmieniaja sie na angielski, po zmianie jezyka, natomiast wlasne, dodane w PA linki (w tym samym menu) pozostaja w j.polskim. Skoro stale linki zmieniaja sie na ang. musi byc tez mozliwosc zmiany swoich wlasnych ...

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 28 lipca 2007, 19:31

menu się zmienia ponieważ forum słowa bierze z plików językowych. zauważ ze masz w strukturze forum folder language i tam umieszczone języki. w zależności od zawartości profilu czyli języka który tam wybrałeś. to skrypt pobiera słowa z danej lokalizacji.

A tymczasem posty są zapisywane w bazie sql. gdie istnieje tylko jedna tabela do postów.

Jedyne co to widziałem gdzieś kiedyś modyfikacje któa pozwalała pisać posta w innym jezyku. i użytkownik mógł sobie wybrać co chciałczytać. dokładnez zasady działania nie znam bo nigdy nie instalowałem ale z czytanego opisu cos takiego mi się wyłania w pamięci :D


co do twojego moda to tak na prawdę można by go napisać :D
Może znajdziesz chętnego. Ja przemyśle sprawe bo mnie wciąga taki bajerek :D

Powodzenia w szukaniu chętnych do pisania :D

[ Dodano: 28 Lipiec 2007, 22:18 ]
zerknij na adres i przetestuj:
viewtopic.php?p=27936#27936 :D

jak chcesz przyciski to daj znać dorobię instrukcje.
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

tarsus
Posty: 3
Rejestracja: 28 lipca 2007, 13:22

Post autor: tarsus » 29 lipca 2007, 08:20

No jakby jakaś bystra głowa pomyślała nad tym bylo by super. Moje forum w duzej mierze bedzie odwiedzane rowniez przez uzytkownikow angielkskich. No nic, dzieki jak sie zorientuje jak sie zabrac do uruchomienia tego co napisales to dam znać jak dziala :)

Zablokowany

Wróć do „Propozycje i Poszukiwania”