Instalacja nowych stylów

  • Dodano: jaroslw
  • Data dodania: 28.05.2008
  • Ostatnia zmiana: 23 czerwca 2011, 10:05 przez jaroslw
  • Odsłony: 16332
Instalacja stylów w phpBB3 niczym nie różni się od tej z phpBB2 (poza nazwą katalogu, do którego wrzucamy pliki). Lista stron, z których można pobrać style znajduje się w specjalnym temacie na naszym forum. Ściągając style z innych stron należy wcześniej upewnić się czy na pewno są one przeznaczone do wersji 3.0.

Zwykle po pobraniu stylu na dysk twardzy trzeba go wypakować. Ważne jest, aby folder ze stylem nie były powielony (np. nazwa_stylu/nazwa_stylu). Po wejściu do katalogu stylu od razu powinny pojawić się trzy katalogi: imageset, template, theme oraz plik style.cfg.

Uruchom teraz swojego klienta FTP i połącz się z serwerem. Wcześniej przygotowany styl wrzuć do katalogu styles. Następnie przejdź do panelu administracji. Wejdź w zakładkę STYLE. Na liście powinien pojawić się nowy styl, a obok niego odnośnik Instaluj – kliknij go. Teraz możesz ustawić, czy styl ma być aktywny oraz czy ma być ustawiony jako domyślny. Do zakończenia instalacji potrzebne jest już tylko kliknięcie przycisku Wyślij.

Komentarze

Brak komentarzy