Główne ustawienia

  • Dodano: daroPL
  • Data dodania: 03.05.2008
  • Ostatnia zmiana: 23 czerwca 2011, 10:03 przez daroPL
  • Odsłony: 9767
W tym rozdziale dowiesz się jak zmienić domyślne ustawienia na twoim forum.

Po poprawnej instalacji zostaniesz przeniesiony do Panelu administracyjnego (PA). Możesz też dostać się do niego klikając na link Panel administracyjny znajdujący się w stopce twojego forum. W nim możesz zmienić wszystko odnośnie forum.

Ustawienia forum
Po poprawnej instalacji prawdopodobnie będziesz chciał odwiedzić w PA sekcję z ustawieniami forum. Na początku możesz zmienić nazwę (Nazwa strony) i opis (Opis strony) twojego forum. W formularzu możesz zmienić rzeczy takie jak strefę czasową, jak także format daty używany do składania dat/czasów (Format daty).

Tutaj możesz wybrać także nowy styl (po zainstalowaniu go) dla twojego forum i ustawić czy system ma ignorować ustawienie stylu w Panelu użytkownika (PU).
Styl będzie także używany dla wszystkich forów gdzie nie wybrałeś innego. Informację na temat nowych stylów oraz ich instalacji znajdziesz na stronie domowej http://www.phpbb.com oraz http://www.phpbb.pl.

Jeżeli chcesz używać swoje forum w innym języku niż język polski, to w tym formularzu możesz także to zmienić w polu "Domyślny język" (zastąpi to ustawienia każdego użytkownika w PU). Przed użyciem tej funkcji powinieneś jednak pobrać paczkę językową dla języka, który Cię interesuje i ją zainstalować. Więcej informacji na temat dodatkowych języków znajdziesz w osobnym dziale tego podręcznika.

Właściwości forum
Jeśli chcesz włączyć lub wyłączyć jakieś właściwość forum, to możesz zrobić to w tym miejscu. Tutaj możesz zezwolić i zakazać na przykład zmieniania nazw użytkowników (Zezwól na zmianę nazwy użytkownika) lub dodawania załączników (Zezwól na załączniki). Możesz nawet wyłączyć BBCode (Zezwól na BBCode).

Wyłączenie całkowicie BBCode może się nie spodobać ale czy chcesz by podpisy były zasypywane tonami obrazków? To proste, ustaw Zezwól na używanie tagu BBCode IMG w podpisach użytkowników na "Nie".
Jeżeli chcesz wybrać co dozwolić a co zakazać w podpisach użytkowników to spójrz na formularz "Ustawienia podpisu".
Formularz "Właściwości forum" oferuje Ci dobrą kontrolę wszystkich właściwości w jednym miejscu. Jeśli chcesz ustalić więcej szczegółów, to przeglądnij ten specjalnie porozdzielany formularz, w którym możesz zmienić wiele rzeczy zaczynając od ilość znaków na post kończąc na maksymalnej wielkości awatarów.

Komentarze

Brak komentarzy