Administracja forum

  • Dodano: daroPL
  • Data dodania: 03.05.2008
  • Ostatnia zmiana: 23 czerwca 2011, 10:00 przez daroPL
  • Odsłony: 12161
Sekcja FORUM oferuje narzędzia do zarządzanie twoimi forami. Jeżeli chcesz dodać nowe fora, nowe kategorie, zmienić opis forum, kolejność lub nazwy forów, to to miejsce jest dla Ciebie.

Wyjaśnienie typów forum
W phpBB 3.0 są trzy typy forum. Forum może być normalnym forum gdzie ludzie mogą pisać, kategorią zawierającą fora lub może być prostym linkiem.

FORUM
W forum ludzie mogą pisać swoje tematy.

LINK
To forum jest podobne do normalnego forum, ale w po kliknięciu na nazwę forum, zostaniemy przekierowani na określony adres URL, który możesz wybrać podczas zakładania forum. Można też wyświetlać licznik wejść, który będzie pokazywał jak często link został kliknięty.

KATEGORIA
Jeżeli chcesz utworzyć wiele forów lub linków o wybranej tematyce, możesz umieścić je w kategorii. Fora będą umieszczone pod tytułem kategorii i odseparowane od innych kategorii. Użytkownicy nie mogą pisać w kategorii.

Sub-fora
Jedną z nowych właściwości w phpBB 3.0 są sub-fora. Szczególnie skorzystają na tym fora z dużą ilością forów. W phpBB 2.0 wszystkie fora i kategorie były pokazywane na stronie głównej. W Olypmusie możesz teraz tworzyć wiele forów, linków i kategorii umieszczonych w innych forach.

Jeżeli na przykład chcesz mieć forum o zwierzętach, możesz utworzyć sub-fora dla kotów i psów, umieszczając je w nadrzędnym forum Zwierzęta, które jest kategorią.W tym przykładzie tylko forum "Zwierzęta" będzie wyświetlane na stronie głównej wyglądając jak normalne forum. Jego sub-fora będą pokazywane jako proste linki poniżej opisu danego forum (jeżeli tego nie wyłączyłeś).

System pozwala na nieograniczoną ilość poziomów sub-for. Możesz także umieścić wiele sub-forów wewnątrz innych sub-forów. Tylko nie nadużywaj tej właściwości. Na forach z pięcioma, dziesięcioma lub mniejszą ilością forów, nie jest wskazane używać sub-fora. Pamiętaj, gdy masz mniej forów, to będzie posiadał większą aktywność na forum. Możesz zawsze dodać więcej forów później.

Zarządzanie forami
Tutaj możesz dodawać, edytować, usuwać i zmieniać kolejność forów, kategorii i linków.

Strona zarządzania forami pokazuje listę z najwyższym poziomem forów i kategorii.
Uwaga, to nie wygląda tak samo jak na stronie głównej forum. Jeżeli chcesz zmienić kolejność forów wewnątrz kategorii, musisz najpierw otworzyć kategorię.

Komentarze

Brak komentarzy